MENU
rodina-a-tehotenstvo

M. Čobejová: Chudnutím sa netýram, ale toto zabralo

Herečka Michaela Čobejová starne do krásy
Rodina a tehotenstvo

M. Čobejová: Chudnutím sa netýram, ale toto zabralo

Super mlado vyzerajúca Michaela Čobejová (51) si dá na sebe záležať. Najnovšie okúzlila novým úsmevom a ešte štíhlejšou líniou. Čo to herečka so sebou dokázala urobiť?

Stále ráno beháte svojich pár kilometrov?

Behám už roky, takmer odjakživa. Veľmi mi to pomáha psychicky, perfektne si pri tom vyčistím hlavu, a vyplavujú sa mi endorfíny. Pár rokov som chodila na aerobik, ale zistila som, že kolektívne športy mi nevyhovujú. Radšej som sama, keďže sa neustále pohybujem v nejakom kolektíve. Tak som dala prednosť behu.

Koľko zvyknete odbehnúť?

Ako kedy, raz sedem kilometrov, inokedy dvanásť, ale minimálne päť.

Celá FOTOGALÉRIA TU

 

Začiatkom roka ste si preliezli ferraty na ostrove Hvar. Prečo jazdiť v zime do Chorvátska?

To bola pracovná cesta, išli sme na obhliadky. Práve točíme horolezecký film a bola som si to tam vyskúšať. Skoro som sa zbláznila od strachu! Liezli sme na 80-metrovú stenu, dole to bolo hrozne hlboko. Ešte teraz sa mi potia dlane, keď si na to spomeniem. Ale dala som to, bol to krásny zážitok. Veď vo filme budem musieť liezť a zdolávať rôzne prekážky.

Máte rada adrenalín? Pri nakrúcaní seriálu o amatérskych pilotoch ste si vraj dosť divoko zalietali.

Musela som, bolo to o lietaní a strojcoch lietadiel, každý stroj sme vyskúšali. Keď robím prácu o lietaní či horolezcoch, musím sa tomu prispôsobiť. Vyskúšala som si napríklad voľný pád, let na dvojplošníku, bolo to zaujímavé. Každý pilot sa chcel predviesť, sú veľmi zapálení. Ale sama adrenalín nevyhľadávam.

Na nových fotkách máte krajšie zuby. Podstúpili ste nejaký zákrok?

Zuby mám všetky vlastné, ale rok som počas lockdownu nosila „neviditeľný“ strojček. V noci ho ešte nosím. A nešlo len o predné zuby, aj stoličky mi napravil, takže je to veľký efekt. Navyše, keďže sa snímal zo zubov len pri jedle a bola s tým riadna otrava, jedla som oveľa menej - nič medzi hlavnými jedlami, lebo sa mi nechcelo kvôli nejakému keksíku absolvovať celú procedúru vyberania strojčeka, umývania zubov, umývania strojčeka, znovu nasadenia. Takže som aj schudla.

Herečka s manželom Ivanom a dcérami Ivanou a Táničkou.Herečka s manželom Ivanom a dcérami Ivanou a Táničkou.
Herečka s manželom Ivanom a dcérami Ivanou a Táničkou.
Zdroj: archív M.Č.

Takže váš recept na schudnutie je strojček na vyrovnanie zubov?

Ale ja jem normálne. No napríklad teraz, keď som sa chystala na natáčanie filmu v Chorvátsku, kde hrám aj v plavkách, držala som prísnu diétu – veľa zeleniny, žiadny chleba, nič sladké. No za normálnych okolností sa takto netýram.

Celý rozhovor s Michaelou Čobejovou nájdete v júnovom čísle časopisu Zdravie.

Zdravie 6/22Zdravie 6/22
Zdravie 6/22
Zdroj: Laura Witteková

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je pravda, že jahody obsahujú menej kalórií ako iné druhy ovocia?

Každý cukor má energetickú hodnotu, bez ohľadu na to, z akého zdroja pochádza. Jahody majú naozaj relatívne málo kalórií, hlavne preto, že obsahujú veľa vody. Takže vždy záleží od množstva danej potraviny, ktoré skonzumujete. Pre organizmus sú lepšie prírodné jednoduché cukry, napríklad fruktóza z ovocia, ako priemyselne vyrobené sladkosti. Ovocie obsahuje aj veľa vitamínov, minerálov, vlákniny či stopových prvkov, preto by ste ho mali konzumovať. Jeho energetickú hodnotu si však započítajte do celkového denného príjmu.

čítať viac

Aká je príčina neustále sa opakujúceho opuchu sliznice nosa?

Zistiť príčinu chronickej dlhotrvajúcej nádchy a pokašliavania môže byť zložitá diagnostická výzva. Alergiológ pri diagnostike úzko spolupracuje s ORL špecialistom a s pľúcnym lekárom. Pri základnom diagnostickom postupe sa vylúči infekčný pôvod, teda prítomnosť baktérií, vírusov, húb, a alergický pôvod. ORL lekár pomocou endoskopie, röntgenového vyšetrenia, počítačovej tomografie alebo magnetickej rezonancie vylúči anatomické zmeny či polypy a spraví ster zo sliznice nosa na prítomnosť eozinofilov. Pri pokašliavaní u detí sa zameriavame aj na vylúčenie možného refluxu, cystickej fibrózy či ochorenia týkajúceho sa riasinkového epitelu sliznice nosa. Príčina upchatého nosa je aj napriek diagnostike mnohokrát nejasná.

V lekárskej terminológii sa posledné roky sa zaužívali pojmy ako NANIPER, nealergická neinfekčná celoročná nádcha, NARES, nealergická nádcha s eozinofíliou, a NINAR, neinfekčná nealergická nádcha. Je dôležité vystopovať spúšťač ťažkostí - môže to byť napríklad zmena teploty, vlhkosť, tlak vzduchu, chemické látky, vône, emočné stimuly, fyzická záťaž, hormonálne zmeny, lieky. V minulosti sa predpokladalo, že hlavným mechanizmom nádchy u týchto spúšťačov je rozšírenie ciev v nose za spoluúčasti autonómneho nervového systému, teraz sa zmeny v sliznici nosa dávajú do súvislosti aj so zápalovými procesmi za spoluúčasti imunitného systému.

Liečba lokálnymi kortikoidmi je často veľmi účinná, keďže ovplyvňuje viaceré ťažkosti pacienta. U detí túto liečbu aplikujeme krátkodobo, pričom sledujeme jej efekt. Ako doplnok liečby vyskúšajte u syna preplachovanie nosa pomocou špeciálnej kanvičky a naučte ho dychovú gymnastiku cez nos.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor