MENU
rodina-a-tehotenstvo

M. Čobejová: Chudnutím sa netýram, ale toto zabralo

Herečka Michaela Čobejová starne do krásy
Zdroj: Laura Witteková
Rodina a tehotenstvo

M. Čobejová: Chudnutím sa netýram, ale toto zabralo

Super mlado vyzerajúca Michaela Čobejová (51) si dá na sebe záležať. Najnovšie okúzlila novým úsmevom a ešte štíhlejšou líniou. Čo to herečka so sebou dokázala urobiť?

Stále ráno beháte svojich pár kilometrov?

Behám už roky, takmer odjakživa. Veľmi mi to pomáha psychicky, perfektne si pri tom vyčistím hlavu, a vyplavujú sa mi endorfíny. Pár rokov som chodila na aerobik, ale zistila som, že kolektívne športy mi nevyhovujú. Radšej som sama, keďže sa neustále pohybujem v nejakom kolektíve. Tak som dala prednosť behu.

Koľko zvyknete odbehnúť?

Ako kedy, raz sedem kilometrov, inokedy dvanásť, ale minimálne päť.

Celá FOTOGALÉRIA TU

 

Začiatkom roka ste si preliezli ferraty na ostrove Hvar. Prečo jazdiť v zime do Chorvátska?

To bola pracovná cesta, išli sme na obhliadky. Práve točíme horolezecký film a bola som si to tam vyskúšať. Skoro som sa zbláznila od strachu! Liezli sme na 80-metrovú stenu, dole to bolo hrozne hlboko. Ešte teraz sa mi potia dlane, keď si na to spomeniem. Ale dala som to, bol to krásny zážitok. Veď vo filme budem musieť liezť a zdolávať rôzne prekážky.

Máte rada adrenalín? Pri nakrúcaní seriálu o amatérskych pilotoch ste si vraj dosť divoko zalietali.

Musela som, bolo to o lietaní a strojcoch lietadiel, každý stroj sme vyskúšali. Keď robím prácu o lietaní či horolezcoch, musím sa tomu prispôsobiť. Vyskúšala som si napríklad voľný pád, let na dvojplošníku, bolo to zaujímavé. Každý pilot sa chcel predviesť, sú veľmi zapálení. Ale sama adrenalín nevyhľadávam.

Na nových fotkách máte krajšie zuby. Podstúpili ste nejaký zákrok?

Zuby mám všetky vlastné, ale rok som počas lockdownu nosila „neviditeľný“ strojček. V noci ho ešte nosím. A nešlo len o predné zuby, aj stoličky mi napravil, takže je to veľký efekt. Navyše, keďže sa snímal zo zubov len pri jedle a bola s tým riadna otrava, jedla som oveľa menej - nič medzi hlavnými jedlami, lebo sa mi nechcelo kvôli nejakému keksíku absolvovať celú procedúru vyberania strojčeka, umývania zubov, umývania strojčeka, znovu nasadenia. Takže som aj schudla.

Herečka s manželom Ivanom a dcérami Ivanou a Táničkou.Herečka s manželom Ivanom a dcérami Ivanou a Táničkou.
Herečka s manželom Ivanom a dcérami Ivanou a Táničkou.
Zdroj: archív M.Č.

Takže váš recept na schudnutie je strojček na vyrovnanie zubov?

Ale ja jem normálne. No napríklad teraz, keď som sa chystala na natáčanie filmu v Chorvátsku, kde hrám aj v plavkách, držala som prísnu diétu – veľa zeleniny, žiadny chleba, nič sladké. No za normálnych okolností sa takto netýram.

Celý rozhovor s Michaelou Čobejovou nájdete v júnovom čísle časopisu Zdravie.

Zdravie 6/22Zdravie 6/22
Zdravie 6/22
Zdroj: Laura Witteková

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor