MENU
Rodina a tehotenstvo

Rozhovor: Mary Bartalos aj o tom, čo jej pomohlo pri problémoch s trávením

S lekárom ste nafukovanie neriešili?

Nie, na testoch som nebola. Aj mi radili, aby som išla na „hadičku“ na gastroenterológiu, ale to by som nezvládla, mňa napína pomaly aj zo zubnej kefky. Preto som radšej „googlila“, kde by mi poradili.

S manželom sa snažia o život v súlade s prírodou.S manželom sa snažia o život v súlade s prírodou.
S manželom sa snažia o život v súlade s prírodou.
Zdroj: Instagram/ @maria.bartalos
Celá FOTOgaléria TU

Takže čo pomohlo? Zmena v stravovaní?

Nie len to. S manželom sme sa tomu celému začali naozaj do hĺbky venovať a zistili sme, že problémy pramenia z toho, ak človek nemá v poriadku cirkadiánny rytmus. Študovali sme si o tom a dôležité je spoznať, aký ste genotyp – závisí to od toho, kde žijete, v akom prostredí, ktorej krajine, akú máte pokožku... Vysvetliť celé, to by bolo nadlho. Ale na základe toho všetkého zistíte pre seba aj správnu stravu. Nastaviť si treba tiež dobrý spánok, pohyb, najmä na slnku - to je najdôležitejšie a prináša to obrovské benefity. Na základe toho som začala robiť aj grouding...

...grouding? Čo je to?

Chodenie po vonku bosý, alebo stačí stáť vonku naboso 15 minút na tráve či na inom, najlepšie prírodnom povrchu. Vtedy si beriete energiu zo Zeme, nabíjate sa elektrónmi. To pomáha liečiť zápaly v tele. Odkedy s manželom vedieme život týmto zdravým štýlom, nemám vôbec problémy.

SPÄŤ
2/4
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor