MENU
rodina-a-tehotenstvo

Maličkosti, ktoré zlepšia vzťah o 180 stupňov. Prvú s radosťou urobíte už dnes

Vymeňte pár viet v slovníku a viac oddychujte. So vzťahom to spraví zázraky.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Maličkosti, ktoré zlepšia vzťah o 180 stupňov. Prvú s radosťou urobíte už dnes

Motivácia prekonať nedorozumenia medzi vami a partnerom závisí od toho, ako veľmi jeden s druhým chcete byť. No nie vždy stačí. Obom to uľahčí zrozumiteľnejšia komunikácia.

Zo spolužitia s milovaným partnerom sa môže ľahko stať slzavé údolie pre nič za nič. Úplne nenápadné veci neuveriteľne zavážia, či bude päť dní v týždni spokojných alebo vás bude tlačiť hnev v žalúdku. A pritom úplne zbytočne.

Hrozí vám rozchod? Odborníci vedia, kedy vám vzťah vydrží dlhšie

Tipy pre šťastnejší vzťah ►►►

1. Spite

Oveľa väčšia pravdepodobnosť hádky vyplýva z nedostatku spánku. Častejšie bývate nevrlí, netrpezliví a naštvaní. Telo si pýta základnú fyziologickú potrebu. Až keď ju nasýtite, budete zasa sami sebou. Berte to do úvahy, ak máte pocit, že vás milý odsunul na druhú koľaj...

Oveľa väčšia pravdepodobnosť hádky vyplýva z nedostatku spánku. Častejšie bývate nevrlí, netrpezliví a naštvaní. Telo si pýta základnú fyziologickú potrebu. Až keď ju nasýtite, budete zasa samy sebou. Berte to do úvahy, ak máte pocit, že vás milý odsunul na druhú koľaj...Oveľa väčšia pravdepodobnosť hádky vyplýva z nedostatku spánku. Častejšie bývate nevrlí, netrpezliví a naštvaní. Telo si pýta základnú fyziologickú potrebu. Až keď ju nasýtite, budete zasa samy sebou. Berte to do úvahy, ak máte pocit, že vás milý odsunul na druhú koľaj...
Oveľa väčšia pravdepodobnosť hádky vyplýva z nedostatku spánku. Častejšie bývate nevrlí, netrpezliví a naštvaní. Telo si pýta základnú fyziologickú potrebu. Až keď ju nasýtite, budete zasa samy sebou. Berte to do úvahy, ak máte pocit, že vás milý odsunul na druhú koľaj...
Zdroj: Shutterstock

Pokračovať Ďalej (1/6)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dospievajúca dcéra pri zvýšenom strese zvracia. Lieky nestačia!

Tetánia je časté neurologické ochorenie. Definuje sa ako prejav zvýšenej nervovo-svalovej dráždivosti a má pestré a variabilné príznaky. Nie je životu nebezpečná, no často spôsobuje veľmi nepríjemné situácie. Zvracanie nie je typickým prejavom tohto ochorenia, ale v prípade vašej dcéry sa dá uvažovať o ich súvislosti. Ďalšie diagnózy, ktoré uvádzate, teda talasémia a Gilbertov syndróm, priamo s tetániou nesúvisia. Treba ich však zohľadňovať v kontexte celkového klinického stavu.

Tetániu najčastejšie spôsobuje nízka hladina vápnika, horčíka alebo draslíka v organizme. V období dospievania je jej častou príčinou, aj keď nie jedinou, stres. A práve stres v kombinácii s acidózou organizmu sa môže prejavovať zvracaním v škole. Symptomatická liečba liekom na zníženie množstva kyseliny, ktorú produkuje žalúdok, teda na úpravu acidózy, však za daných okolností nepostačuje. Bolo by vhodné poradiť sa o ďalšej liečbe s gastroenterológom a zároveň aktualizovať neurologické vyšetrenie, prípadne osloviť psychológa. Dôležitá je aj správna životospráva spojená s dostatkom oddychu, spánku a pohybu a eliminácia stresu.

 

čítať viac

Zápal a hnis po tetovaní? Návšteva odborníka je na mieste

Nepíšete, aké veľké je tetovanie, akou metódou a akými chemikáliami vám ho spravili, ani a za aký čas sa dostavil  zápal a hnisanie. Neviem, či neprichádzate v práci alebo inde do styku s chemikáliami, mechanickým dráždením, nečistotami.

Môže ísť o infekciu zanesenú priamo pri tetovaní alebo pri nesprávnom ošetrovaní a následnom domácom zanesení infekcie. Samozrejme, nedá sa vylúčiť ani možná alergia na použitú farbu pri tetovaní. Odporúčam vám navštíviť čo najskôr dermatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor