MENU
rodina-a-tehotenstvo

Len láska nestačí. 7 skutočných PILIEROV šťastného vzťahu

Close,Up,Portrait,Of,Smiling,Young,Couple,Having,Fun,Outdoors.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Len láska nestačí. 7 skutočných PILIEROV šťastného vzťahu

Spoliehate sa na večnú chémiu a bezbrehú toleranciu partnera? Aj tú najväčšiu lásku zmarí zanedbanie najdôležitejších pravidiel vo vzťahu.

Keď ustúpi zamilovanosť - chemická búrka v mozgu, vďaka ktorej vás to k partnerovi ťahá, vzťah stojí a padá na oveľa dôležitejších veciach. Ak ich nestihnete upevniť počas štádia zamilovanosti, riziko, že sa vám vzťah rozpadne stúpa. Ktoré to sú, zhrnul protál novinky.cz. 

Vzájomná dôvera

Dôvera vo vzťahu znamená, že vás partner nemá čím negatívne prekvapiť. Dôvera sa buduje na vzájomnej úprimnosti k sebe. Nesnažte sa byť za každú cenu pekní, dajte partnerovi vedieť o svojich nedokonalostiach. Ak ich ustojí, viete na čom ste vy aj on a vzťah to len upevní. Samozrejme dôvera musí fungovať oboma smermi.Dôvera vo vzťahu znamená, že vás partner nemá čím negatívne prekvapiť. Dôvera sa buduje na vzájomnej úprimnosti k sebe. Nesnažte sa byť za každú cenu pekní, dajte partnerovi vedieť o svojich nedokonalostiach. Ak ich ustojí, viete na čom ste vy aj on a vzťah to len upevní. Samozrejme dôvera musí fungovať oboma smermi.
Dôvera vo vzťahu znamená, že vás partner nemá čím negatívne prekvapiť. Dôvera sa buduje na vzájomnej úprimnosti k sebe. Nesnažte sa byť za každú cenu pekní, dajte partnerovi vedieť o svojich nedokonalostiach. Ak ich ustojí, viete na čom ste vy aj on a vzťah to len upevní. Samozrejme dôvera musí fungovať oboma smermi.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor