MENU
rodina-a-tehotenstvo

7 vecí dôležitejších ako láska. Ak chýbajú, vzťah sa rozpadne

Close,Up,Portrait,Of,Smiling,Young,Couple,Having,Fun,Outdoors.
Rodina a tehotenstvo

7 vecí dôležitejších ako láska. Ak chýbajú, vzťah sa rozpadne

Spoliehate sa na večnú chémiu a bezbrehú toleranciu partnera? Aj tú najväčšiu lásku zmarí zanedbanie najdôležitejších pravidiel vo vzťahu.

Keď ustúpi zamilovanosť - chemická búrka v mozgu, vďaka ktorej vás to k parnerovi ťahá, vzťah stojí a padá na oveľa dôležitejších veciach. Ak ich nestihnete upevniť počas štádia zamilovanosti, riziko, že sa vám vzťah rozpadne stúpa. Ktoré to sú, zhrnul protál novinky.cz. 

Vzájomná dôvera

Dôvera vo vzťahu znamená, že vás partner nemá čím negatívne prekvapiť. Dôvera sa buduje na vzájomnej úprimnosti k sebe. Nesnažte sa byť za každú cenu pekní, dajte partnerovi vedieť o svojich nedokonalostiach. Ak ich ustojí, viete na čom ste vy aj on a vzťah to len upevní. Samozrejme dôvera musí fungovať oboma smermi.Dôvera vo vzťahu znamená, že vás partner nemá čím negatívne prekvapiť. Dôvera sa buduje na vzájomnej úprimnosti k sebe. Nesnažte sa byť za každú cenu pekní, dajte partnerovi vedieť o svojich nedokonalostiach. Ak ich ustojí, viete na čom ste vy aj on a vzťah to len upevní. Samozrejme dôvera musí fungovať oboma smermi.
Dôvera vo vzťahu znamená, že vás partner nemá čím negatívne prekvapiť. Dôvera sa buduje na vzájomnej úprimnosti k sebe. Nesnažte sa byť za každú cenu pekní, dajte partnerovi vedieť o svojich nedokonalostiach. Ak ich ustojí, viete na čom ste vy aj on a vzťah to len upevní. Samozrejme dôvera musí fungovať oboma smermi.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na jazyku sa mi už dlhší čas tvoria prasklinky. Čo by to mohlo byť?

Za prasklinami či ryhami na jazyku sa môže skrývať veľa príčin. Niektorí pacienti majú na jazyku viacero trhlín – aj hlbokých. Sklon k popraskanému jazyku môže byť vrodený, ale pomerne častou príčinou je „geografický“ či „mapovitý“ jazyk. Papily – malé hrbolčeky na povrchu, sa vyhladia a vytvoria „mapu“. Zmeny na jazyku však môžu odrážať aj systémové ochorenie, ochorenie tráviaceho traktu, alergické ochorenie, problémy so zubami alebo nedostatok vitamínov či minerálov. V prípade podozrenia na imunoalergiologickú príčinu robíme celkové vyšet renie a posúdenie celého organizmu, fyzikálne vyšet renie, odbery krvi a výtery. Nezriedka sa v praskline či ryhe zachytia organizmy, ktoré spôsobujú zápalové zmeny. Dôležitá je preto hygiena ústnej dutiny a čistenie jazyka. Stretli sme sa s prípadmi, že väčšie problémy než prasklina spôsobili pacientom nevhodné prostriedky ústnej hygieny, presnejšie ich zložky, na ktoré boli precitlivení. Dôkladné vyšetrenie je preto nutnosťou.

čítať viac

Čaká ma odstránenie polypu krčka maternice. Ako dlho trvá práceneschopnosť?

Uvedené výkony je možné vykonať naraz alebo samostatne – postupne za sebou s tým, že sa najprv odstráni polyp abtorquáciou a následný výkon sa urobí až po obdržaní výsledku histologického vyšetrenia polypu. Abtorquáciu menšieho polypu je možné vykonať aj ambulantne bez narkózy a bez práceneschopnosti, väčšie polypy so širšou stopkou je potrebné odstrániť v celkovej anestéze v zariadení jednodňovej chirurgie, stačí jedeň deň voľna po zákroku. Laservaporizácia nie je z hľadiska vnímania pacientky a rekonvalescencie náročný výkon, pacientka môže ísť domov v deň zákroku eventuálne na druhý deň. Záleží od zariadenia, v ktorom sa vykonáva.

Všeobecne platí, že dĺžka práceneschopnosti môže byť aj pri rovnakých výkonoch rôzna, záleží na veku pacientky, celkovom zdravotnom stave, respektíve pridružených ochoreniach, hmotnosti, rýchlosti hojenia, druhu a náročnosti práce pacientky a podobne. Tieto faktory by mal zhodnotiť lekár vrámci poučenia pred výkonom. Práceneschopnosť predpokladám v dĺžke niekoľkých dní.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor