MENU
rodina-a-tehotenstvo

Láska vie byť poriadne otravná: 11 vecí, ktorými leziete okoliu na nervy

A,Picture,Of,A,Happy,Couple,Covering,Eyes,With,Hearts
Rodina a tehotenstvo

Láska vie byť poriadne otravná: 11 vecí, ktorými leziete okoliu na nervy

Vznášať sa na obláčiku zamilovanosti je úžasná vec. Ale nič by sa nemalo príliš preháňať. Niektoré páry majú tendenciu svoju lásku demonštrovať až príliš. 

Sú páry, z ktorých sála láska a vzájomné porozumenie na diaľku bez toho, aby sa museli oslovovať zdrobneninami, vzájomne sa kŕmiť a aj v spoločnosti sa po sebe plaziť. Nepokazia žiadnu srandu a v spoločností priateľov sa vedia veľmi dobre zabávať. 

A potom sú tu iné dvojice. Tie, ktoré sa verejne maznajú, dohadujú a ich vzťah je ako na hojdačke. Online si vyznávajú nekonečnú lásku. Na spoločných akciách sa tvária znudene a hovoria len a len o sebe. 

Láska spôsobuje v našich telách poriadnu búrku. Keď ste zamilovaní, do tela sa uvoľňuje dopamín, oxytocín, adrenalín a ďalšie látky. K tomuto krásnemu stavu však patria aj určité prejavy, ktoré naše okolie nemusí celkom chápať... 

1. Šušlete, maznáte sa

Zdá sa, že ste celkom normálna, no keď vám zazvoní telefón a ozve sa ON, okamžite zmeníte tón. Zrazu začnete rozprávať ako upišťaná mačička a ušušlané dieťa. Nechajte si niečo na doma, veľa intímne maznanie patrí do spálne, nie do reštaurácie. To isté platí pre nežné a roztomilé prezývky.Zdá sa, že ste celkom normálna, no keď vám zazvoní telefón a ozve sa ON, okamžite zmeníte tón. Zrazu začnete rozprávať ako upišťaná mačička a ušušlané dieťa. Nechajte si niečo na doma, veľa intímne maznanie patrí do spálne, nie do reštaurácie. To isté platí pre nežné a roztomilé prezývky.
Zdá sa, že ste celkom normálna, no keď vám zazvoní telefón a ozve sa ON, okamžite zmeníte tón. Zrazu začnete rozprávať ako upišťaná mačička a ušušlané dieťa. Nechajte si niečo na doma, veľa intímne maznanie patrí do spálne, nie do reštaurácie. To isté platí pre nežné a roztomilé prezývky.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac

V akom veku sa zvykne dieťaťu prestať zhoršovať krátkozrakosť?

Krátkozrakosť býva často dedičná. Tak ako píšete, máte to v rodine. Stredný typ krátkozrakosti (to je typ u Vášho syna) začína v detskom veku a postupne narastá až do obdobia okolo 20. roku života. Môže dosahovať  približne od -4 do -7 dioptrií. Po 20. roku života sa progresia krátkozrakosti výrazne spomalí, ale ešte stále môže mierne narastať aj do 35. roku života. Preto je nevyhnutné, aby deti do 18 rokov s krátkozrakosťou chodili na pravidelné očné kontroly minimálne raz ročne. A podľa potreby sa im  upravovali, teda zvyšovali dioptrie.  Krátkozrakosť sa časom nezlepší. Podstatou krátkozrakosti je predlžovanie očnej gule. Tým, že sa oko predlžuje a nezastavilo sa v raste, predlžuje sa predozadná os oka. Lúče, ktoré dopadajú do oka, sa lámu pred sietnicou, a preto vzniká neostrý obraz. Ak pred oko dáme mínusové sklo, takzvanú rozptylku, lúče sa rozptýlia a zalomia presne na sietnicu. Obraz sa tak zaostrí. V dnešnej dobe máme k dispozícii aj kontaktné šošovky, ktoré syn môže začať časom nosiť. V prípade, ak bude mať po 20. roku života stabilné dioptrie, tak môže zvažovať aj bezbolestné, bezpečné a rýchle laserové operačné odstránenie dioptrií s využitím femtosekundového lasera. V tomto prípade je však dôležité dbať na precízne vstupné vyšetrenie a výber samotnej kliniky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor