MENU
rodina-a-tehotenstvo

Kŕče, bolesť hlavy, nízky tlak? TOP bylinky na ženské záležitosti

Správna šálka čaju vyženie kvasinkové infekcie aj bolesti brucha.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Kŕče, bolesť hlavy, nízky tlak? TOP bylinky na ženské záležitosti

Správne bylinky by mala mať vo svojej prírodnej lekárničke každá žena. Chutným čajom môžete zmierniť citlivosť prsníkov, depresívne myšlienky alebo návaly tepla.

Rebríček obyčajný možno poznáte aj pod názvom myší chvost. Mala by ho mať poruke každá žena, okrem bolesti hlavy odstraňuje všetky druhy kŕčov. Pomáha aj pri vyrážkach, ktoré sa objavujú počas menštruácie, a predchádza im. Počas menštruácie a niekoľko dní pred ňou pite čaj z alchemilky. Zmierňuje všetky problémy s menštruáciou, a teda aj bolesť hlavy.

Rebríček obyčajný možno poznáte aj pod názvom myší chvost. Mala by ho mať poruke každá žena, okrem bolesti hlavy odstraňuje všetky druhy kŕčov. Pomáha aj pri vyrážkach, ktoré sa objavujú počas menštruácie, a predchádza im. Počas menštruácie a niekoľko dní pred ňou pite čaj z alchemilky. Zmierňuje všetky problémy s menštruáciou, a teda aj bolesť hlavy. Šalvia lekárska výrazne znižuje potenie a bojuje proti kvasinkovým infekciám a zápalom. Rebríček obyčajný možno poznáte aj pod názvom myší chvost. Mala by ho mať poruke každá žena, okrem bolesti hlavy odstraňuje všetky druhy kŕčov. Pomáha aj pri vyrážkach, ktoré sa objavujú počas menštruácie, a predchádza im. Počas menštruácie a niekoľko dní pred ňou pite čaj z alchemilky. Zmierňuje všetky problémy s menštruáciou, a teda aj bolesť hlavy. Šalvia lekárska výrazne znižuje potenie a bojuje proti kvasinkovým infekciám a zápalom.
Rebríček obyčajný možno poznáte aj pod názvom myší chvost. Mala by ho mať poruke každá žena, okrem bolesti hlavy odstraňuje všetky druhy kŕčov. Pomáha aj pri vyrážkach, ktoré sa objavujú počas menštruácie, a predchádza im. Počas menštruácie a niekoľko dní pred ňou pite čaj z alchemilky. Zmierňuje všetky problémy s menštruáciou, a teda aj bolesť hlavy. Šalvia lekárska výrazne znižuje potenie a bojuje proti kvasinkovým infekciám a zápalom.
Zdroj: archív

Menopauza

Zásobte sa šalviou, ľubovníkom a ďatelinou. Vyženú vám bolesti z hlavy a ďatelina lúčna je navyše jeden z najbohatších zdrojov rastlinných estrogénov a zbaví vás depresívnych myšlienok. S tými si vie poradiť aj ľubovník. Tlmí návaly tepla, potenie a obmedzuje poruchy spánku. Šalvia lekárska výrazne znižuje potenie a bojuje proti kvasinkovým infekciám a zápalom. Vyskúšajte čaj zo šišaka. Môžete ho piť počas celého cyklu. Zmierňuje aj citlivosť prsníkov a psychické podráždenie.

Zásobte sa ľubovníkom a ďatelinou. Vyženú vám bolesti z hlavy a ďatelina lúčna je navyše jeden z najbohatších zdrojov rastlinných estrogénov a zbaví vás depresívnych myšlienok. S tými si vie poradiť aj ľubovník. Tlmí návaly tepla, potenie a obmedzuje poruchy spánku. Vyskúšajte čaj zo šišaka. Môžete ho piť počas celého cyklu. Zmierňuje aj citlivosť prsníkov a psychické podráždenie.Zásobte sa ľubovníkom a ďatelinou. Vyženú vám bolesti z hlavy a ďatelina lúčna je navyše jeden z najbohatších zdrojov rastlinných estrogénov a zbaví vás depresívnych myšlienok. S tými si vie poradiť aj ľubovník. Tlmí návaly tepla, potenie a obmedzuje poruchy spánku. Vyskúšajte čaj zo šišaka. Môžete ho piť počas celého cyklu. Zmierňuje aj citlivosť prsníkov a psychické podráždenie.
Zásobte sa ľubovníkom a ďatelinou. Vyženú vám bolesti z hlavy a ďatelina lúčna je navyše jeden z najbohatších zdrojov rastlinných estrogénov a zbaví vás depresívnych myšlienok. S tými si vie poradiť aj ľubovník. Tlmí návaly tepla, potenie a obmedzuje poruchy spánku. Vyskúšajte čaj zo šišaka. Môžete ho piť počas celého cyklu. Zmierňuje aj citlivosť prsníkov a psychické podráždenie.
Zdroj: archív

Zmeny počasia

Neviete prísť na to, z čoho by vás mohla bolieť hlava? Zmeny tlaku vzduchu vplývajú aj na rozširovanie a sťahovanie ciev, ktoré vedú krv do hlavy. Prvou voľbou by mal byť harmanček, oplatí sa však vyskúšať aj pamajorán. Nie však v tehotenstve, inak je povolený dvakrát denne. Mäta zmierňuje vnímanie bolesti a môžu ju aj tehotné, dve šálky denne im neuškodia. Počas dojčenia sa mäty radšej vzdajte, znižuje tvorbu mlieka.

Neviete prísť na to, z čoho by vás mohla bolieť hlava? Zmeny tlaku vzduchu vplývajú aj na rozširovanie a sťahovanie ciev, ktoré vedú krv do hlavy. Prvou voľbou by mal byť harmanček, oplatí sa však vyskúšať aj pamajorán. Nie však v tehotenstve, inak je povolený dvakrát denne. Mäta zmierňuje vnímanie bolesti a môžu ju aj tehotné, dve šálky denne im neuškodia. Počas dojčenia sa mäty radšej vzdajte, znižuje tvorbu mlieka.Neviete prísť na to, z čoho by vás mohla bolieť hlava? Zmeny tlaku vzduchu vplývajú aj na rozširovanie a sťahovanie ciev, ktoré vedú krv do hlavy. Prvou voľbou by mal byť harmanček, oplatí sa však vyskúšať aj pamajorán. Nie však v tehotenstve, inak je povolený dvakrát denne. Mäta zmierňuje vnímanie bolesti a môžu ju aj tehotné, dve šálky denne im neuškodia. Počas dojčenia sa mäty radšej vzdajte, znižuje tvorbu mlieka.
Neviete prísť na to, z čoho by vás mohla bolieť hlava? Zmeny tlaku vzduchu vplývajú aj na rozširovanie a sťahovanie ciev, ktoré vedú krv do hlavy. Prvou voľbou by mal byť harmanček, oplatí sa však vyskúšať aj pamajorán. Nie však v tehotenstve, inak je povolený dvakrát denne. Mäta zmierňuje vnímanie bolesti a môžu ju aj tehotné, dve šálky denne im neuškodia. Počas dojčenia sa mäty radšej vzdajte, znižuje tvorbu mlieka.
Zdroj: archív

Tip: Vilkakora je liečivý zázrak. Posilní imunitu, zbaví vyrážok, zníži tlak

Nízky či vysoký?

Točí sa vám hlava alebo vás bolí z nízkeho tlaku? Pomôže kručinka farbiarska, žihľava aj rozmarín. Šálku vypite až po jedle. Vysoký tlak znížite rebríčkom, púpavou, hlohom aj čínskou šalviou.

Točí sa vám hlava alebo vás bolí z nízkeho tlaku? Pomôže kručinka farbiarska, žihľava aj rozmarín. Šálku vypite až po jedle. Vysoký tlak znížite rebríčkom, púpavou, hlohom aj čínskou šalviou.Točí sa vám hlava alebo vás bolí z nízkeho tlaku? Pomôže kručinka farbiarska, žihľava aj rozmarín. Šálku vypite až po jedle. Vysoký tlak znížite rebríčkom, púpavou, hlohom aj čínskou šalviou.
Točí sa vám hlava alebo vás bolí z nízkeho tlaku? Pomôže kručinka farbiarska, žihľava aj rozmarín. Šálku vypite až po jedle. Vysoký tlak znížite rebríčkom, púpavou, hlohom aj čínskou šalviou.
Zdroj: archív

Prečítajte si aj:
► FOTO: Čaje, ktoré vám pomôžu chudnúť. Dajte si správnu šálku 
► RECEPTY od bylinkárky a jej osvedčené tipy na chudnutie 
► Aj diétny šalát môže byť sýty. 2 jarné RECEPTY so zdravými dobrotami 

Kŕče, bolesť hlavy, nízky tlak? TOP bylinky na ženské záležitostiKŕče, bolesť hlavy, nízky tlak? TOP bylinky na ženské záležitosti

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dospievajúca dcéra pri zvýšenom strese zvracia. Lieky nestačia!

Tetánia je časté neurologické ochorenie. Definuje sa ako prejav zvýšenej nervovo-svalovej dráždivosti a má pestré a variabilné príznaky. Nie je životu nebezpečná, no často spôsobuje veľmi nepríjemné situácie. Zvracanie nie je typickým prejavom tohto ochorenia, ale v prípade vašej dcéry sa dá uvažovať o ich súvislosti. Ďalšie diagnózy, ktoré uvádzate, teda talasémia a Gilbertov syndróm, priamo s tetániou nesúvisia. Treba ich však zohľadňovať v kontexte celkového klinického stavu.

Tetániu najčastejšie spôsobuje nízka hladina vápnika, horčíka alebo draslíka v organizme. V období dospievania je jej častou príčinou, aj keď nie jedinou, stres. A práve stres v kombinácii s acidózou organizmu sa môže prejavovať zvracaním v škole. Symptomatická liečba liekom na zníženie množstva kyseliny, ktorú produkuje žalúdok, teda na úpravu acidózy, však za daných okolností nepostačuje. Bolo by vhodné poradiť sa o ďalšej liečbe s gastroenterológom a zároveň aktualizovať neurologické vyšetrenie, prípadne osloviť psychológa. Dôležitá je aj správna životospráva spojená s dostatkom oddychu, spánku a pohybu a eliminácia stresu.

 

čítať viac

Zápal a hnis po tetovaní? Návšteva odborníka je na mieste

Nepíšete, aké veľké je tetovanie, akou metódou a akými chemikáliami vám ho spravili, ani a za aký čas sa dostavil  zápal a hnisanie. Neviem, či neprichádzate v práci alebo inde do styku s chemikáliami, mechanickým dráždením, nečistotami.

Môže ísť o infekciu zanesenú priamo pri tetovaní alebo pri nesprávnom ošetrovaní a následnom domácom zanesení infekcie. Samozrejme, nedá sa vylúčiť ani možná alergia na použitú farbu pri tetovaní. Odporúčam vám navštíviť čo najskôr dermatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor