MENU
rodina-a-tehotenstvo

Každodenný hnev a plač? Stačí malý trik a dieťa bude šťastné

Veľmi dôležité je byť dieťaťu oporou, keď sa mu nedarí a postupne mu ukázať, že aj prehra sa dá zvládnuť.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Každodenný hnev a plač? Stačí malý trik a dieťa bude šťastné

Každý z nás zažíva denne množstvo emócií. Nie vždy sú pozitívne, ale dospelý človek vie s nimi naložiť. Dieťa sa narodí ako nepopísaná kniha, ktorú každý deň zapĺňajú nové vedomosti, zážitky aj pocity. Ku šťastiu mu chýba malý, ale v konečnom dôsledku, veľký krôčik.

Tak ako dospelí, aj deti každý deň zažívajú svoje výhry a prehry. Tie prinášajú pozitívne, ale aj negatívne pocity. Niekedy skáču od radosti až po plafón, s úsmevom od ucha k uchu. Inokedy sa schúlia do klbka, skryjú sa do svojej izby a tíško plačú. Alebo revú ako paviáni a snažia sa tak svetu povedať, že im je istým spôsobom ubližované a nepáči sa im to.

Aj keď sa to dospelým nie vždy páči, je takáto situácia obrovskou príležitosťou naučiť deti zvládať vlastné emócie a aj emócie ostatných. Tým ich kúsok po kúsku dokážete viesť k vyrovnanému životu. Nie nadarmo sa vraví, osud praje pripraveným.

Veľmi dôležité je byť dieťaťu oporou, keď sa mu nedarí a postupne mu ukázať, že aj prehra sa dá zvládnuť. Ak svoje deti naučíte prehrávať, budú o krok bližšie k svojmu šťastiu.

Ako docieliť šťastie dieťaťa čítajte na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor