MENU
rodina-a-tehotenstvo

Modelka: Za inkontinenciu som sa hanbila. Nevedela, že je to po pôrode normálne

Modelka Ashley James z Veľkej Británie hovorí otvorene o šestonedelí.
Zdroj: Instagram@ashleylouisejames

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Modelka: Za inkontinenciu som sa hanbila. Nevedela, že je to po pôrode normálne

„Kvôli úniku moču som sa bála ísť aj na prechádzku. Hanbila som sa, nevedela som, že je to normálne," rozpráva modelka Ashley James (30) o problémoch, ktoré ženy po pôrode bežne zažívajú.

Britská modelka si myslí, že sa veľmi málo hovorí o šestonedelí. Podľa nej je táto téma v spoločnosti stále veľmi tabuizovaná, ženy sa hanbia hovoriť o inkontinenci a iných problémoch, ktoré sa s materstvom prirodzene spájajú. 

Po pôrode sa v žene rozmieša koktail hormónov a odnesie si to psychika. To už je ale celkom známa vec. Málo sa ale hovorí o tom, ako sa žena cíti aj po fyzickej stránke. Môže sa jej stať mnoho vecí. Jednou z nich je aj aj inkontinencia, ktorá je podľa mňa úplne normálna," povedala modelka pre magazín FEMAIL, ako informoval server Daily Mail.

Tridsaťročná Ashley James priviedla na svet svojho prvého syna Alfieho tento rok vo februári. Priznáva, že bola prekvapená z toho, čo všetko sa s jej telom po pôrode dialo. Nebola na to pripravená a prežívala to psychicky veľmi ťažko. Myslí si, že by šoku z materstva predišla, ak by mala o stave po pôrode viac informácií. Rozhodla sa preto hovoriť o popôrodných stavoch verejne, aby tak pripravila budúce mamičky na realitu.

Modelka verejne priznala, že po pôrode syna Alfieho trpela inkontinenciou.Modelka verejne priznala, že po pôrode syna Alfieho trpela inkontinenciou.
Modelka verejne priznala, že po pôrode syna Alfieho trpela inkontinenciou.
Zdroj: Instagram@ashleylouisejames

Tu nájdete FOTOgalériu

„Bála som sa ísť aj na prechádzku kvôli úniku moču. Hanbila som sa, nevedela som, že je to normálne. A pritom tým istým prechádza väčšina žien po pôrode. Malo by sa o tom hovoriť, nie je to tabu, je to súčasť materstva," hovorí.

Podľa Ashley sa môžu matky po pôrode cítiť odstrčené a nemilované. Celý svet sa točí okolo bábätka a na to, ako sa cíti mamička sa veľa ľudí neopýta. A práve psychický a fyzický stav matky je veľmi dôležitý. Modelka ženám odkazuje, že by mali myslieť aj na seba a starali sa o seba, aby sa cítili dobre.

„Sme doma zatvorené s bábätkami, málokto sa s nami porozpráva, plačeme, nevieme poriadne, čo sa s nami deje. Naše telo vyzerá inak, než sme boli zvyknuté, musíme sa vyrovnávať s množstvom vecí. Potrebujeme podporu a starostlivosť," rozpráva s tým, že ju zaráža, ako sa sociálne siete plnia fotkami dokonalých matiek a chýba na nich realita. Ženy vyzvala k tomu, aby sa nehanbili ukázať aj nedokonalosti

Priznáva, že aj ona má doma neporiadok, pretože nestíha upratovať. Má ochabnuté svaly, celulitídu, kruhy pod očami, kilá navyše a že aj jej bábätko ju hocikedy ogrcká. Podľa nej sú profily s upratanou, dokonale vyzerajúcou domácnosťou a matkami ako z časopisu klamstvo a ​​na niektoré mamičky môžu vplývať negatívne. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor