MENU
rodina-a-tehotenstvo

Hľadá sa muž! 5 vecí, podľa ktorých si vyberáme partnera

Tri sekundy potrebuje žena pri pohľade do mužových očí, aby niekde v hlave cítila, že toto by mohlo fungovať.
Rodina a tehotenstvo

Hľadá sa muž! 5 vecí, podľa ktorých si vyberáme partnera

Sme v tom všetky. Všetky do jednej túžime byť milované. Všetky do jednej túžime stretnúť chlapa, s ktorým nám bude dobre.

Vraj sme každý z inej planéty. Na väčšinu vecí máme rôzne názory a pohľady. No aj napriek tomu sa vieme neuveriteľne dopĺňať. Stretnúť človeka, ktorý vám vidí akoby do hlavy, ktorý pozná vaše myšlienky, má rovnaký zmysel pre humor, komunikuje s vami aj bez slov... Tak to je asi to najkrajšie na svete. Stretnúť spriaznené dušu sa podarí vraj iba malému zlomku z nás. Podľa čoho si vyberáme životného partnera?  

Výskum: Aké hádky vzťah zocelia a ktoré témy sú tabu?

Zázračné 3 sekundy

Vraj iba taká chvíľočka stačí, aby preskočila povestná iskra. Tri sekundy potrebuje žena pri pohľade do mužových očí, aby niekde v hlave, v srdci cítila, že toto by mohlo byť. Určite ste to zažili, svet akoby sa prestal točiť, niečo sa na malú chvíľu pohne, zatrasie a sme "v tom". Nazvime to aj chémia, ktorá je pri vzťahu nesmierne dôležitá. Pretože zamilovanosť u niekoho skôr, u niekoho neskôr odznie. Popri riešení obyčajných záležitostí, ako sú účty, nákupy, je dobre sa tešiť zo vzájomnej blízkosti. A tá bez chémie nie je možná. Chcete predsa partnera a nie dobrého kamaráta, nie?

Je aj ten váš ubolený a ufňukaný, keď je prechladnutý? Dovoľte mu stonať!

Čo ešte rozhoduje pri výbere toho pravého? ►►►

Pokračovať Ďalej (1/5)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia