MENU
rodina-a-tehotenstvo

Herečka Zuzana Norisová: Lieči sa bunkovou soľou a má recept na upokojenie hádky

„Vekom viac spoznávam svoju hodnotu a viac si verím."
Rodina a tehotenstvo

Herečka Zuzana Norisová: Lieči sa bunkovou soľou a má recept na upokojenie hádky

Po dlhých rokoch v Prahe sa herečka Zuzana Norisová (40) vrátila na Slovensko, kde s partnerom Ondrejom Kovaľom vychovávajú dcérku Julinku. Ako sa jej žije?

Vlani koncom jari ste sa presťahovali mimo Bratislavy. Ste spokojná v novom dome?
Je to veľká zmena, máme úžasný výhľad na les a kopce okolo. Striedajú sa vo mne pocity, že je to najkrajšie miesto na svete, no zo začiatku to bolo až zvláštne, lebo sme nikde nikoho nevideli. Máme susedov, ale veľmi ich nevídame.

Nebudete s mužom trpieť ponorkovou chorobou, keď ste tam takí sami?
Život v dome je úžasný a pomohol aj nášmu partnerskému vzťahu. Keď sa pohádame, jeden alebo druhý ide do lesa, tam si vyčistí hlavu a o chvíľu sme v pohode. To sa v meste celkom nedá, lebo aj keď sa idete prejsť, stále niekoho stretávate. Ale musím si zaklopať, nemáme nejaké väčšie nezhody.

Kedysi ste chodili do prírody meditovať.
Už len to, že sa v lese prechádzam a som sama so sebou, je istý druh meditácie. Koniec-koncov, môžete aj upratovať a pritom meditovať, vypnúť hlavu. Kedykoľvek sa idem prejsť a dve-tri hodiny som sama, len so stopami srniek, inak nikde nikto.

Roky ste boli vegetariánka, prečo ste sa vrátili k mäsu?
Prestala som ho jesť hlavne preto, že sa mi nepáčilo, ako chované zvieratá žijú. Šesť rokov som bola striktný vegetarián, ale potom som bola nejaká slabá, telu akoby niečo chýbalo. Takže nejaké mäso už jem, ale minimálne, skôr u mojej mamy. Len hydinu a ryby.

Zuzanu ženou mnohých tvárí v slovenských aj českých seriálových rolách. Pozrite sa na ňu a jej rodinku v našej ► FOTOGALÉRII

Herečka Zuzana Norisová: Lieči sa bunkovou soľou a má recept na upokojenie hádkyHerečka Zuzana Norisová: Lieči sa bunkovou soľou a má recept na upokojenie hádky
Zdroj: Robo Hubač

Foto: Robo Hubač

A prečo sa vyhýbate múke?
Myslím, že biela pšeničná múka nám nedáva živiny. Ražnú a špaldovú zjem, ale snažím sa minimálne, skôr si dám pohánkový chlieb. Ani biely cukor nemá živiny, u nás doma ho vôbec nemáme, radšej sladíme domácim medom, sirupom z agávy, kokosovým cukrom, stéviou... Hnevajú ma reklamy na sladkosti pre deti, ktoré sú plné nezdravých vecí ako cukor, palmový olej.

Čítajte ►►► Pátrali sme po zdravom sladidle: Hnedý, trstinový, agáve či melasa? Tak toto by ste nečakali! 

Kým ste dojčili, nechceli ste zhadzovať kilá. No teraz vidno, že niečo robíte. Cvičíte?
Posledné dva roky robím každé ráno asi štvrť hodiny päť Tibeťanov. Dá mi to do dňa energiu a má to mnohé zdravotné účinky, na štítnu žľazu, na chrbát, posilní to celé telo. Okrem toho frčím na cvičení cez internet. Je to super pre tých, ktorí nemajú možnosť pravidelne chodiť niekam do fitka.

Čo na takú ezoteriku hovorí váš otecko lekár?
On si myslí svoje, ale rešpektuje to. Ja klasickú medicínu vôbec nezatracujem, ale ak sa dá, radšej riešim veci bylinkami, homeopatikami. Chodím do bylinkovej lekárne, kde majú všetky možné bunkové soli...

Bunkové soli?
To je výborná vec na prírodnú liečbu, pomáhajú na migrénu, na priedušky... Mám doma takmer všetky bunkové soli a keď je nejaký zdravotný problém, tak si ju vycmúľame. Liečim nimi aj Julinku, doteraz brala antibiotiká azda len raz. Máme totiž skvelú detskú lekárku, ktorá nás do nich nikdy netlačí.

Na krátkozrakosť ešte bylinky nenašli. Ako ste spokojná s laserovou operáciou očí?
Je to super. Mala som síce len jeden a trištvrte dioptrie, ale prekážalo mi, keď som na javisku nevidela dobre partnera. Alebo keď sa bolo treba rýchlo v tme presunúť a prezliecť sa do iného kostýmu, občas som si takmer ublížila, lebo som poriadne nevidela. Tak som sa rozhodla, že to podstúpim. No čo bolo pre mňa zvláštne, že po operácii som videla veľmi detailne aj na divákov, tých som predtým nevidela. 

Zuzana Norisová v rozhovore pre mesačník Zdravie prezradila aj to, kedy bude svadba, čo na jej kuchyňu hovorí dcérka a partner a ako si jej veľké pôrodné plány prestavil život po svojom. 

Čítajte v aprílovom čísle mesačníka Zdravie. Už v predaji! 

A čo sme v ňom pre vás ešte pripravili? Pozrite sa ► TU 

Herečka Zuzana Norisová: Lieči sa bunkovou soľou a má recept na upokojenie hádkyHerečka Zuzana Norisová: Lieči sa bunkovou soľou a má recept na upokojenie hádky

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je nejaká rozumná alternatíva k fixným zubným strojčekom?

K fixným zubným aparátom existuje aj vyberateľná alternatíva priehľadných plastových násadok na zuby. Čeľustný ortopéd Vám v tomto prípade po vyšetreniach a stanovení plánu liečby vezme odtlačky, z nich sa vylejú modely a na nich sa vyhotoví sekvencia násadok, ktoré v priebehu týždňov meníte. Tieto násadky vyvíjajú na zuby tlak, čím dochádza k posunu chrupu v želanom smere. Pre účinnosť liečby je nutné nosiť násadky minimálne 22 hodín denne, vyberajú sa iba počas jedla a čistenia zubov. Liečba môže trvať jeden až dva roky a finančne je trochu nákladnejšia ako bežný strojček.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Syn sa v piatich rokoch pocikáva, skúsili sme všetko

Občasné denné pomočenie, alebo „cvrknutie si“ u menších detí je normálnou súčasťou vývinu. Mnohé deti sú tak zabrané do aktivity alebo hry, že si zabudnú odskočiť na záchod. Na vine môže byť veľa faktorov. Ak dieťa večer alebo tesne pred spaním vypije niekoľko pohárov tekutín, potom sa mu močový mechúr naplní už počas noci. Dieťa sa však s týmto pocitom nemusí zobudiť a nehoda je na svete. Okrem pitného režimu je dôležitý aj pravidelný spánok. Dieťa sa má ukladať a vstávať každý deň v približne rovnakú hodinu. Ďalším režimovým opatrením je určiť, kedy bude chodiť pravidelne na záchod, približne každé dve hodiny, aj keď nepociťuje nutkanie. Vždy by sa malo vycikať dôkladne, aby sa mu o päť minút nechcelo znova. Samozrejmosťou je návšteva toalety tesne pred spaním a hneď po vzbudení. Veľký vplyv na nočné pomočovanie má pohoda dieťaťa a prípadný stres. Rozhodne odporúčam vyšetrenie u detského všeobecného lekára, následne nefrológa alebo urológa.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia