MENU
zdravy-zivot

Máte suché a rozlietané vlasy? Zachráni ich 6 potravín

Vlasy sú v zime často suché.

Súvisiace témy

Zdravý život

Máte suché a rozlietané vlasy? Zachráni ich 6 potravín

Ak nemáte po ruke špeciálnu masku, môže vylepšiť kvalitu vlasov aj klasické potraviny. Ktoré dodajú vlasom živiny a lesk?

Zdá sa vám, že vaše vlasy stratili lesk a potrebujete ich dostať do formy? V zime im dajú zabrať nielen mrazivé dni, ale i vykúrené miestnosti. Máte ich príliš suché, rozlietané alebo im len chýba výživa? Zachrániť vás môžu aj produkty, ktoré máte bežne doma. Čo z chladničky či komory vám vylepší vlasy?

Olivy

Jedenkrát do týždňa si suché konce vlasov potrite olivovým olejom. Následne si ich zabaľte do potravinovej fólie a uteráka. Nechajte pôsobiť približne 2 hodiny. Vďaka vytvorenému teplu, budú do vlasov ľahšie prenikať výživné látky z oleja.Jedenkrát do týždňa si suché konce vlasov potrite olivovým olejom. Následne si ich zabaľte do potravinovej fólie a uteráka. Nechajte pôsobiť približne 2 hodiny. Vďaka vytvorenému teplu, budú do vlasov ľahšie prenikať výživné látky z oleja.
Zdroj: Shutterstock

 

Jedenkrát do týždňa si suché konce vlasov potrite olivovým olejom. Následne si ich zabaľte do potravinovej fólie a uteráka. Nechajte pôsobiť približne 2 hodiny. Vďaka vytvorenému teplu, budú do vlasov ľahšie prenikať výživné látky z oleja.

Ktoré potraviny sú najúčinnejšie? ►►► 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže za každodennú bolesť hrdla alergia alebo zápal?

Bolesť v hrdle postihuje deti výrazne častejšie než dospelých, až osemkrát ročne. Detská sliznica v hrdle je veľmi citlivá. Bežne sa spája s infekciou alebo aj neinfekčným zápalom, napríklad z alergie. Môže vzniknúť vďaka obyčajnému pobytu vonku na studenom vzduchu alebo v suchom vzduchu v interiéri. V prípade, že za bolesťami hrdla nie sú vážne infekcie a zápaly, ale iba miernejšie podráždenie či prechladnutie, môžete ho riešiť domácimi prostriedkami. Veľmi dôležité je pravidelné dopĺňanie tekutín. Tam, kde bude dieťa ležať počas dňa aj spať v noci, by ste mali dostatočne zvlhčovať vzduch, nakoľko príliš suché ovzdušie podporuje dráždenie sliznice v hrdle. Pravidelne vetrajte. Na kloktanie aj na pitie využite viacero overených a osvedčených prírodných prostriedkov či rastlín. Pri pretrvávaní bolesti hrdla navštívte vášho pediatra, ktorý na základe aj iných klinických symptómov určí, či dieťa musí vyšetriť alergiológ.

čítať viac

Ako ošetrovať hemoroid, ktorý sa vytvoril počas tehotenstva a po pôrode nezmizol?

Počas tehotenstva je v žilách konečníka veľký pretlak, ktorý spôsobuje ich postupný nárast,  predlžovanie a vytváranie tzv. meandrov. V prípade keď dôjde k zápalu alebo trombóze, tento proces  sa zrýchľuje a vyvrcholí tým, že sa hemoroid (zlatá žila) vyklenie, je tuhý a bolestivý. Keď je hemoroid vyklenutý, ľahšie sa infikuje mykózami či bakteriálnymi infekciami, a to najčastejšie spôsobuje svrbenie.
Odporučil by som čo najskôr navštíviť špecialistu na liečbu hemoroidov (tzv. proktológa) a ochorenie radikálne riešiť. Zákroky je lepšie robiť v prípade, keď žena nedojčí. Pokiaľ je ale bolesť veľmi silná, môžu sa robiť aj u dojčiacich žien. V závislosti od lokálneho nálezu sa robí narezanie, vyrezanie, laserová liečba alebo gumičkovanie (tzv. Barronova ligatúra).
Konzervatívnu liečbu by som vo vašom prípade neodporúčal, nakoľko len predlžuje a zhoršuje ochorenie. Síce na chvíľu pomôže a zlepší nález, ale ochorenie pretrváva a po čase nastane opäť zhoršenie. Konzervatívna liečba čapíkmi a masťami je vhodná len na začiatku ochorenia, v pokročilejších štádiách už je potrebné radikálnejšie riešenie.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia