MENU
rodina-a-tehotenstvo

FOTO: Neslávne pokusy slávnych. S plodením sa natrápili

Aj modelka Chrissy, spevák John Legend  a herečka Katherine Heigl sa už tešia z vlastných detí.
Rodina a tehotenstvo

FOTO: Neslávne pokusy slávnych. S plodením sa natrápili

Problémy s plodnosťou sa nevyhýbajú ani celebritám. Mnohí majú za sebou niekoľko neúspešných pokusov o umelé oplodnenie, no nevzdali to.

Dnes majú mnohé páry možnosť využiť aj alternatívne metódy počatia. Iní našli zase šťastie v adopcii. Zmenili tak život sebe i osamelým deťom.

Brooke Shields (54)

Brooke Shields (54): Herečka podstúpila až sedem neúspešných pokusov in vitro, kým v roku 2003 konečne otehotnela s dcérou Rowan Francis. Druhé dievčatko už s producentom Chrisom Henchym splodili prirodzenou cestou.Brooke Shields (54): Herečka podstúpila až sedem neúspešných pokusov in vitro, kým v roku 2003 konečne otehotnela s dcérou Rowan Francis. Druhé dievčatko už s producentom Chrisom Henchym splodili prirodzenou cestou.
Brooke Shields (54): Herečka podstúpila až sedem neúspešných pokusov in vitro, kým v roku 2003 konečne otehotnela s dcérou Rowan Francis. Druhé dievčatko už s producentom Chrisom Henchym splodili prirodzenou cestou.
Zdroj: Instagram @brookeshields

Instagram @brookeshields

Herečka podstúpila až 7 neúspešných pokusov in vitro, kým v roku 2003 konečne otehotnela s dcérou Rowan Francis. Druhé dievčatko už s producentom Chrisom Henchym splodili prirodzenou cestou.

Prečítajte si aj:

Pokračovať Ďalej (1/8)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia