MENU
rodina-a-tehotenstvo

FOTO: Hviezdna umelá krása. Pomohla im plastika so sebavedomím?

Zľava Nela Pocisková, Scarlett Johannson, Dara Rolins.
Zdroj: GettyImages, Michal Šebeňa, Dávid Duducz
Rodina a tehotenstvo

FOTO: Hviezdna umelá krása. Pomohla im plastika so sebavedomím?

Podľa istej chirurgičky plastická operácia je ako instantná dávka sebavedomia. Ľudia vracajúci sa na zákroky si chodia „zalievať nové dávky“.

Nie všetci ľudia, ktorí opakovane podstupujú  plastické operácie, musia mať poruchu, tvrdí  psychologička PhDr. Zuzana Ondrejková.

Plastickí chirurgovia varujú. Nefajčite e-cigarety pred operáciou

„Ak chcem plnšie pery a po zákroku ich mám, hoci aj ako kačka, nevidím sa komplexne tak, ako ma vidia ostatní. Vidím len detail, na ktorý som sa príliš zamerala. Tam, kde sa hovorí o kráse viac a plastické operácie sa považujú za bežné, človek ich skôr využije. Deti považované za pekné sú v dospelosti kritickejšie k zovňajšku,“ hovorí psychologička.

VIDEO-rozhovory s plastickým chirurgom: 

Ako make-up

„V štúdiách boli nalíčené ženy považované nielen za atraktívnejšie, ale aj zdravšie. Lepším výzorom si dvíhame sebavedomie, komunikujeme otvorenejšie, uvoľnenejšie, udržiavame častejší očný kontakt a tým pôsobíme atraktívnejšie aj sa tak cítime. Pekní ľudia sú na súdoch dokonca menej trestaní.“

FOTO: Skúsite uhádnuť vek tejto babičky? Receptom na mladosť sa netají, naopak! 

Extrémy sebavedomie neliečia

„Niečo na tele vylepšia, na chvíľku si uľavia od úzkosti, nízke sebavedomie im to však neodstráni. V extrémnych prípadoch nejde len o vylepšenie nedokonalosti, ale o pútanie pozornosti, šokovanie verejnosti. Napríklad dievča, ktoré sa chce podobať na Barbie, dvojičky túžiace byť navlas rovnaké. Alebo špeciálna kategória ľudí, ktorí chcú úplne zmeniť výzor ako Michael Jackson. Tu už však ide pravdepodobne aj o rôzne druhy porúch osobnosti,“ pripúšťa odborníčka.

Pozrite sa na slovenské i svetové celebrity, ktoré plastickými operáciami chceli zastaviť čas alebo si kompenzovali nedostatky ►►►

Dara Rollins (44)

Za upravený nos ani prsia sa nehanbí. Väčšinu zo svojho krásneho tela si však pop diva poctivo odmaká vo fitkách.Za upravený nos ani prsia sa nehanbí. Väčšinu zo svojho krásneho tela si však pop diva poctivo odmaká vo fitkách.
Za upravený nos ani prsia sa nehanbí. Väčšinu zo svojho krásneho tela si však pop diva poctivo odmaká vo fitkách.
Zdroj: Profimedia.sk, Michal Šebeňa
Foto: Profimedia.sk, Michal Šebeňa 

Za upravený nos ani prsia sa nehanbí. Väčšinu zo svojho krásneho tela si však pop diva poctivo odmaká vo fitkách.

Čítajte aj: Po štyridsiatke s postavou bohyne! Dodržiavajte tieto pravidlá a kilá pôjdu dole  

Pokračovať Ďalej (1/10)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor