MENU
rodina-a-tehotenstvo

Fero Joke úprimne a otvorene: Aj o ťažkom rozchode s priateľom

Fero Joke si rád vybehne do prírody.
Rodina a tehotenstvo

Fero Joke úprimne a otvorene: Aj o ťažkom rozchode s priateľom

Internetový komik František Košarišťan (30) alias Fero Joke, sa túžil stať lekárom, no dnes sníva o inej práci. Na čom bol závislý, čo prestal zvládať a aké má pripravené zadné vrátka?

Vo vašich zábavných videách stále meníte imidž. Koľko parochní máte?

Asi dvadsať. Ale kúpil som si len tú prvú. Ostatné som dostal, z veľkej časti od vyliečených onkologických pacientiek. Keď skončia liečbu a vlasy im narastú, nepotrebnú parochňu mi zvyknú poslať. Z vďaky, že som ich bavil počas liečby. Chodia mi poštou, asi si nejako medzi sebou posúvajú moju adresu. Ale je to veľmi milé, veľmi sa z toho teším – z víťazstva ženy nad chorobou aj z parochne.

Aj váš skvelý šatník získavate z druhej ruky?

Občas si niečo musím kúpiť, ale väčšinou mi kamošky dávajú šaty, ktoré už nenosia. Snažím sa recyklovať staré veci, ktoré by sa inak vyhodili. Veď také sú aj tak najlepšie na moje postavy.

Fero Joke má množstvo tvárí, tu ako Nora Mojsejová.Fero Joke má množstvo tvárí, tu ako Nora Mojsejová.
Fero Joke má množstvo tvárí, tu ako Nora Mojsejová.
Zdroj: Instagram
Celá fotogaléria TU

Robíte si srandu od úplne obyčajných žien až po celebrity. Už vám niektorá aj vynadala, cítila sa dotknutá?

Vynadať to nie. Snažím sa nikoho neuraziť. Nepríjemný incident som zažil len raz, s pani, ktorá paródiu nepochopila. Dosť zle som to znášal, tak som video stiahol, hoci som nemusel, a ospravedlnil sa jej. Nešlo o celebritu.

Vy asi kade chodíte, tade nasávate ľudské prejavy.

Od malička všetko okolo vstrebávam. Pred natáčaním si spravím brainstorming, niekedy aj s pomocou kamarátov, a často ma napadnú veci i priamo počas natáčania.

Ako dlho trvá výroba takého krátkeho videa, aké máte na instagrame?

Aj týždeň, kým sa to celé vymyslí. Natáčanie a strihanie dve-tri hodiny. A je z toho jednominútové video. Instagram „pushuje“ dopredu kratšie videá, ktoré sú do jednej minúty, tak sa snažím do toho limitu vopchať. Žiaľ, veľa vecí musím aj vyhodiť. Ale doba je uponáhľaná a myslím, že ľudia si radšej trikrát pozrú dobré krátke video ako raz dlhé, ktoré ani nedopozerajú do konca.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac

Menštruácia mi mešká a prsia sa mi trošku zväčšili. Som tehotná?

V prípade podozrenia na tehotenstvo odporúčam nasledovný postup. Ak máva žena pravidelné menštruačné cykly a menštruácia mešká, je dobré počkať, kým bude meškať približne 7 dní a až potom si urobiť tehotenský test z moču, ktorý sa dá kúpiť napríklad v lekárni. Samozrejme, je možné urobiť si tehotenský test aj skôr, avšak, čím skôr si ho žena urobí, tým je väčšie riziko, že bude falošne negatívny.

Keď mešká menštruácia približne 14 dní, je vhodné ísť na gynekologické vyšetrenie, vrátane vyšetrenia ultrazvukom, kedy by už malo byť tehotenstvo viditeľné. Okrem toho gynekológ môže tiež nechať vyšetriť hladinu tehotenského hormónu v krvi, ak to považuje za potrebné. Uvedené informácie platia v prípady, že žena nemá žiadne ťažkosti a cykly máva pravidelné. Príznaky ako ranné nevoľnosti či napätie v prsníkoch sú pri stanovení skorého tehotenstva neisté.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor