MENU
rodina-a-tehotenstvo

Feng šuej zlepší spánok i sex. Čo musíte v spálni zmeniť?

Ako oživiť vzťah s feng šuej?
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Feng šuej zlepší spánok i sex. Čo musíte v spálni zmeniť?

Skúste si spálňu zariadiť v štýle starého čínskeho učenia a uvidíte, že to funguje.

Zo všetkých miestností je spálňa najdôležitejšia. Je to priestor, kde načerpáte novú energiu, no ak v nej máte niečo, čo tam nepatrí, môže to byť naopak. A Číňania to veľmi dobre vedia. Keď sa rozhodnú postaviť si nový dom alebo zrekonštruovať starý, vždy si na pomoc zavolajú odborníka na feng šuej. Ten im príbytok navrhne tak, že v ňom nie je miesto pre stres ani nervozitu a milostný život domácich nikdy nestratí iskru.

Farby a svetlá

Farby vplývajú na náladu a ovplyvňujú aj činnosti, ktoré sa v spálni odohrávajú. Krikľavé a veľmi výrazné odtiene sú tabu, červená však má zelenú. Využite ju najmä pri doplnkoch a ak ňou chcete vymaľovať steny, zamerajte sa iba na tie v južnom, juhozápadnom a severovýchodnom smere. Určite načerveno nenatierajte celú spálňu, vyvolávalo by to agresivitu. Farba lásky v miernom množstve zrýchľuje tok krvi a zlepšuje milostný život. Hodí sa pre páry, ktoré hľadajú vášeň, naopak, tí, čo potrebujú pokojný nočný spánok by sa červenej mali vyhnúť.

Žiadne kontrasty

Steny a strop spálne nikdy nemaľujte tmavou farbou, znamená to nebezpečenstvo. Nehodia sa ani príliš kontrastné odtiene. Napríklad biele steny v kombinácii s rôznofarebnými prikrývkami vyvolávajú nestálu energiu. Nehu a lásku podporia jemné tóny ružovej a zelenej doplnené bielou a sivou. Opatrní buďte pri broskyňových odtieňoch. Môžu k vám síce prilákať novú lásku, ale na udržanie trvalejšieho vzťahu sa nehodia.

Lampy a tienidlá

Zosvetlenie priestoru je jeden z najlepších spôsobov, ako zlepšovať energiu v miestnosti, ako i vo vzťahu. Preto odborníci radia mať v spálni niekoľko úrovní osvetlenia. Luster priamo nad posteľou nie je dobrý nápad rovnako ako bodové osvetlenie. Určite by vám v nej nemali chýbať nočné lampy a plusom sú aj dekoračné tienidlá v červených odtieňoch, ktoré zlepšujú milostný život.

Nábytok a posteľ

Ohnisko diania všetkého v spálni je posteľ, preto nesmie byť utlačená v rohu miestnosti. Už na prvý pohľad má byť dominantná, ukotvená čelom k pevnej stene a čo najďalej od dverí. Pozrite sa na vec pragmaticky. Ako by ste si vychutnávali vášnivé chvíľky, keby ste sa museli celý čas pozerať na dvere pred vami a čakali, či ich niekto nečakane neotvorí? Aby sa hniezdočkom lásky šírila pozitívna energia, dbajte, nech je mužská a ženská energia v rovnováhe a na oboch stranách postele máte obaja približne rovnaký priestor. Dosiahnete to aj pomocou nočných stolíkov. Osamelý stolík je zlé znamenie. Lôžko by nemalo stáť na spojnici medzi oknom a dverami, aby vás prúdiaca energia nepripravila o pokojný spánok. Naopak, voľný priechod energie má byť pod posteľou, preto pod ňu neukladajte žiadne haraburdy.

Drevo nad kovom?

Neviete sa rozhodnúť pre správny materiál? Stavte na prírodný. Ideálne je drevo. Úplne zabudnite na kovy, pretože vyvolávajú nezhody. Odborníci na feng šuej v spálni odporúčajú mať čo najmenej nábytku, aby nepôsobila stiesnene, ale vzdušne a uvoľnene. Spálne preplnené knižnicami a ťažkými skriňami sú typické pre ľudí, ktorí majú problémy s rozhodovaním alebo trpia chronickou chorobou. Pozor si dávajte na trámy a police nad posteľou. Spôsobujú starosti a nepokoj. Ak ste osamelí a chcete si nájsť lásku, nechajte v skrini trochu voľného miesta a zopár prázdnych vešiakov. Tento fígeľ by k vám mal priviesť nejakú romantickú dušu.

Poznáte jediný kvet, ktorý môžete dať do spálne? Dodá vzťahu stabilitu
Čítajte ďalej ►►►

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor