MENU
rodina-a-tehotenstvo

Feng šuej zlepší spánok i sex. Čo musíte v spálni zmeniť?

Ako oživiť vzťah s feng šuej?
Rodina a tehotenstvo

Feng šuej zlepší spánok i sex. Čo musíte v spálni zmeniť?

Skúste si spálňu zariadiť v štýle starého čínskeho učenia a uvidíte, že to funguje.

Zo všetkých miestností je spálňa najdôležitejšia. Je to priestor, kde načerpáte novú energiu, no ak v nej máte niečo, čo tam nepatrí, môže to byť naopak. A Číňania to veľmi dobre vedia. Keď sa rozhodnú postaviť si nový dom alebo zrekonštruovať starý, vždy si na pomoc zavolajú odborníka na feng šuej. Ten im príbytok navrhne tak, že v ňom nie je miesto pre stres ani nervozitu a milostný život domácich nikdy nestratí iskru.

Farby a svetlá

Farby vplývajú na náladu a ovplyvňujú aj činnosti, ktoré sa v spálni odohrávajú. Krikľavé a veľmi výrazné odtiene sú tabu, červená však má zelenú. Využite ju najmä pri doplnkoch a ak ňou chcete vymaľovať steny, zamerajte sa iba na tie v južnom, juhozápadnom a severovýchodnom smere. Určite načerveno nenatierajte celú spálňu, vyvolávalo by to agresivitu. Farba lásky v miernom množstve zrýchľuje tok krvi a zlepšuje milostný život. Hodí sa pre páry, ktoré hľadajú vášeň, naopak, tí, čo potrebujú pokojný nočný spánok by sa červenej mali vyhnúť.

Žiadne kontrasty

Steny a strop spálne nikdy nemaľujte tmavou farbou, znamená to nebezpečenstvo. Nehodia sa ani príliš kontrastné odtiene. Napríklad biele steny v kombinácii s rôznofarebnými prikrývkami vyvolávajú nestálu energiu. Nehu a lásku podporia jemné tóny ružovej a zelenej doplnené bielou a sivou. Opatrní buďte pri broskyňových odtieňoch. Môžu k vám síce prilákať novú lásku, ale na udržanie trvalejšieho vzťahu sa nehodia.

Lampy a tienidlá

Zosvetlenie priestoru je jeden z najlepších spôsobov, ako zlepšovať energiu v miestnosti, ako i vo vzťahu. Preto odborníci radia mať v spálni niekoľko úrovní osvetlenia. Luster priamo nad posteľou nie je dobrý nápad rovnako ako bodové osvetlenie. Určite by vám v nej nemali chýbať nočné lampy a plusom sú aj dekoračné tienidlá v červených odtieňoch, ktoré zlepšujú milostný život.

Nábytok a posteľ

Ohnisko diania všetkého v spálni je posteľ, preto nesmie byť utlačená v rohu miestnosti. Už na prvý pohľad má byť dominantná, ukotvená čelom k pevnej stene a čo najďalej od dverí. Pozrite sa na vec pragmaticky. Ako by ste si vychutnávali vášnivé chvíľky, keby ste sa museli celý čas pozerať na dvere pred vami a čakali, či ich niekto nečakane neotvorí? Aby sa hniezdočkom lásky šírila pozitívna energia, dbajte, nech je mužská a ženská energia v rovnováhe a na oboch stranách postele máte obaja približne rovnaký priestor. Dosiahnete to aj pomocou nočných stolíkov. Osamelý stolík je zlé znamenie. Lôžko by nemalo stáť na spojnici medzi oknom a dverami, aby vás prúdiaca energia nepripravila o pokojný spánok. Naopak, voľný priechod energie má byť pod posteľou, preto pod ňu neukladajte žiadne haraburdy.

Drevo nad kovom?

Neviete sa rozhodnúť pre správny materiál? Stavte na prírodný. Ideálne je drevo. Úplne zabudnite na kovy, pretože vyvolávajú nezhody. Odborníci na feng šuej v spálni odporúčajú mať čo najmenej nábytku, aby nepôsobila stiesnene, ale vzdušne a uvoľnene. Spálne preplnené knižnicami a ťažkými skriňami sú typické pre ľudí, ktorí majú problémy s rozhodovaním alebo trpia chronickou chorobou. Pozor si dávajte na trámy a police nad posteľou. Spôsobujú starosti a nepokoj. Ak ste osamelí a chcete si nájsť lásku, nechajte v skrini trochu voľného miesta a zopár prázdnych vešiakov. Tento fígeľ by k vám mal priviesť nejakú romantickú dušu.

Poznáte jediný kvet, ktorý môžete dať do spálne? Dodá vzťahu stabilitu
Čítajte ďalej ►►►

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je potrebné pri náleze žlčníkových kameňov vždy podstúpiť operáciu?

Kamene v žlčníku predstavujú potenciálne riziko. Nakoľko nemajú obranyschopnosť voči baktériám, môžu vyvolať zápaly žlčníka. Keď sú kamienky malé, vzniká v žlčníku tzv. blato. Medzi kamienkami sú prítomné baktérie, ktoré sa môžu kedykoľvek rozmnožiť a vytvoriť zápal. Nebezpečné sú však nielen malé, ale aj väčšie kamene. Tie môžu prederaviť žlčník. Bez ohľadu na to, či sú kamene malé alebo veľké, pri operácii sa odstraňuje celý žlčník.
Ďalším rizikom je prestúpenie kameňa cez maličký ductus cysticus do žlčovodu alebo do spoločného vývodu žlčovodu a pankreatovodu. Ak nastane upchatie v mieste, kde sa spájajú pri prechode do dvanástnika, môže vzniknúť pankreatitída, ožltnutie a žltačka. Pankreatitída a takisto žltačka sú život ohrozujúce ochorenia.
Vzhľadom na spomenuté riziká by som odporučil čo najskôr vyhľadať skúseného špecialistu, u ktorého by ste podstúpili operáciu. V aktuálnej situácii je vhodnejšie nájsť menšie pracovisko jednodňovej chirurgie. Výhodou je, že ako pacient prídete do kontaktu len s minimálnym množstvom zdravotníckeho personálu a iných pacientov. V zariadeniach jednodňovej chirurgie sa po operácii žlčníka vyžaduje hospitalizácia len na 1 noc, takže riziko nákazy je výrazne nižšie ako pri niekoľkodňovom pobyte vo veľkej nemocnici.
Dovtedy, kým podstúpite operáciu, je potrebné dodržiavať špeciálnu diétu. Zakázané sú tučné a vysmážané jedlá. Po ich konzumácii sa žlčník prudko stiahne a hrozí riziko koliky. Vhodné je užívanie tzv. spazmolytík. Ide o lieky, ktoré uvoľňujú hladkú svalovinu na tráviacom trakte, vďaka čomu sa znižuje bolestivosť.

čítať viac

Môže za každodennú bolesť hrdla alergia alebo zápal?

Bolesť v hrdle postihuje deti výrazne častejšie než dospelých, až osemkrát ročne. Detská sliznica v hrdle je veľmi citlivá. Bežne sa spája s infekciou alebo aj neinfekčným zápalom, napríklad z alergie. Môže vzniknúť vďaka obyčajnému pobytu vonku na studenom vzduchu alebo v suchom vzduchu v interiéri. V prípade, že za bolesťami hrdla nie sú vážne infekcie a zápaly, ale iba miernejšie podráždenie či prechladnutie, môžete ho riešiť domácimi prostriedkami. Veľmi dôležité je pravidelné dopĺňanie tekutín. Tam, kde bude dieťa ležať počas dňa aj spať v noci, by ste mali dostatočne zvlhčovať vzduch, nakoľko príliš suché ovzdušie podporuje dráždenie sliznice v hrdle. Pravidelne vetrajte. Na kloktanie aj na pitie využite viacero overených a osvedčených prírodných prostriedkov či rastlín. Pri pretrvávaní bolesti hrdla navštívte vášho pediatra, ktorý na základe aj iných klinických symptómov určí, či dieťa musí vyšetriť alergiológ.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia