MENU
rodina-a-tehotenstvo

Exkluzívne s doktorom Jonášom: Otehotnieť môže každá žena!

Podľa dátumu a času vášho narodenia dokáže Eugen Jonáš vypočítať najvhodnejší čas na počatie.
Rodina a tehotenstvo

Exkluzívne s doktorom Jonášom: Otehotnieť môže každá žena!

Poznáte Jonášovu metódu? Geniálny slovenský lekár prišiel na to, ako počať, ak sa vám nedarí. Nepotrebujete umelé oplodnenie, ale sex v presne určenom čase.

Podľa doktora Jonáša máme plodné dni všetky. Jeho výpočty zdravia a pohlavia dieťatka fungujú už vyše pol storočia a sú založené na prísnej matematike.

Exkluzívne s doktorom Jonášom: Otehotnieť môže každá žena!Exkluzívne s doktorom Jonášom: Otehotnieť môže každá žena!

MUDr. Eugen Jonáš s manželkou

 

Viac ako 50 rokov robíte výpočty pre ženy, ktoré túžia otehotnieť a mať zdravé dieťatko. Aká je úspešnosť vašej metódy?

Stopercentná. K mojim výpočtom klientka dostane pokyny. Môže sa však stať, že ich nepochopí alebo nerešpektuje, vtedy to nemusí vyjsť. Alebo ak vstupné údaje, ktoré mám od manželov, nie sú pravdivé. Inak je metóda absolútne spoľahlivá. Nedá sa oklamať, je to matematika.

Za svoje objavy ste boli dvakrát navrhnutý na Nobelovu cenu. Napriek tomu vaše metódy u našich gynekológov nie sú všeobecne akceptované. Prečo?

Už pred štyridsiatimi rokmi pracovali s mojou metódou na klinikách v Moskve, v Leningrade aj v Budapešti. U nás však gynekológovia so mnou nespolupracujú. Neuznávam totiž potraty ani umelé oplodnenia, z ktorých lekári dosť ťažia. Ja ponúkam prirodzené metódy.

Môžete priblížiť, v čom vlastne metóda spočíva?

Podľa dátumu a času narodenia ženy vypočítam jej biorytmy. Od nich a od svetových kriviek biorytmov sa všetko odvíja. Niekto vraví, že sú to magnetické či kozmické sily. Ja to neviem. Viem len, že existujú a dajú sa vypočítať.

Ako to, že na výpočet vhodného dátumu počatia dieťaťa nepotrebujete údaje budúceho otca?

Dátum narodenia muža pre mňa nehrá rolu, rešpektujem prirodzený cyklus ženy. Ak je krivka hore, dieťa bude zdravé, ak dole, nebude zdravé. Muž nemá cyklus. Môžete mu odobrať spermie, zmraziť a po sto rokoch z mrazničky vybrať. Výpočty však, samozrejme, platia, iba ak je pár schopný zo zdravotného hľadiska plodiť, no nemôže mať deti z neznámych príčin. Ak je muž chorý, musí sa liečiť. To mi pár vopred oznámi, aby som mal všetky informácie. Napríklad sa mi stalo, že otehotnieť mojou metódou chcela žena, ktorá nemala maternicu. To sa nedá.

Prídete aj na to, že žena plodné dni vôbec nemá?

To neexistuje. Každá žena ich má, len ich treba objaviť. Možno jeden alebo dva roky nebudú, ale na tretí rok sa objavia rovno tri vhodné termíny. A to ženy často nechcú pochopiť. Gynekológovia sú presvedčení, že žena má plodné dni v strede cyklu. Ale to nie je pravda. Môže ich mať aj inokedy, niekedy sa biologické kryjú s plodnými dňami, ktoré vypočítam na základe biorytmu, ale nemusia sa.

O ktorý druh výpočtov je najväčší záujem?

Keď som začínal, svetovým hitom bol výpočet, kedy počať, aby sa narodil chlapec a kedy dievča. Dnes to však nikoho nezaujíma. Priania žien sa týkajú dvoch základných oblastí – asi 45 percentám sa nedarí otehotnieť, ďalších 45 percent síce otehotnieť vie, ale potratí, má s tehotenstvom komplikácie či dieťa s vývinovými chybami. Takýchto detí a problémov s otehotnením je dnes viac ako v minulosti, lebo ženy viac rodia vo vyššom veku. Zvyšnú časť prianí žien, s ktorými sa na mňa obracajú, tvoria požiadavky na výpočet plodných dní kvôli prirodzenej antikoncepcii. Sťažujú sa na vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie. Hovoria, že ak by vedeli o mojej metóde skôr, obrátili by sa na mňa.

Stretávate sa aj s neštandardnými prosbami, trebárs o dvojčatá?

Áno. Dokonca viem určiť, či bude jedno zdravé a druhé nie. Výpočet dvojčiat je však veľmi náročný. Ženám skôr odporúčam, aby sa uspokojili s jedným dieťaťom. Tehotenstvo aj pôrod dvojčiat je totiž sám osebe rizikový.

Ak sa pár rozhodne pre umelé oplodnenie, vypočítavate vhodný termín počatia aj pre nich?

Nie je to potrebné. Ja im vypočítam termín na prirodzené oplodnenie.

Po svete existujú viaceré centrá, ktoré pracujú s „Jonášovou metódou“. Dá sa im veriť?

Veľa ľudí sa na týchto ľudí obracia, lebo si myslia, že sú to moje filiálky. Ale nie sú. Robia všeličo v mojom mene, ale na svoju metódu mám patent. Navyše, oni moje postupy presne nepoznajú – výpočet životaschopnosti nepozná nikto na svete. Takže sa môže stať, že po výpočte takouto firmou príde k potratu alebo sa narodí poškodené dieťa.

Čo je Jonášova metóda?

MUDr. Eugen Jonáš sa už v päťdesiatych rokoch minulého storočia začal zaoberať myšlienkou, ako prirodzeným spôsobom predísť neželanému otehotneniu. A objavil isté zákonitosti, na základe ktorých je schopný každej žene presne vypočítať plodné a neplodné dni, ale aj to, kedy môže počať zdravé dieťa, jeho pohlavie a telesné a duševné sklony. K výpočtu vášho „biorytmu“ potrebuje MUDr. Jonáš deň a miesto vášho narodenia. Spoľahlivosť metódy bola overená, podľa tvrdenia MUDr. Jonáša, na viac ako milióne prípadov v celom svete, v minulosti vykonával aj sto výpočtov denne.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Pri erekcii ma veľmi štípe v úde, čo by to mohlo byť?

Môže to byť všeličo. Môj tip je ale frenulum breve – krátka uzdička predkožky. Jednoducho taká narástla. Niekedy sa stane, že sa pri styku natrhne. V hĺbke prebieha malá tepna, ktorá môže silno krvácať a partnerov poriadne vydesiť. Liečba je operačná – výkon sa nazýva frenuloplastika. Operujeme v miestnom znecitlivení, uzdičku nastrihneme a ranku zašijeme vstrebateľným stehom.

čítať viac

Vylučuje sa pitie zeleného čaju s nejakými liekmi?

Hoci má zelený čaj veľa blahodarných účinkov, jeho konzumácia nie je vhodná pre všetkých. Vaše lieky patria me dzi antiarytmiká, a preto pre vás zelený čaj nie je vhodný. Nemal by sa konzumovať ani pri užívaní liekov určených na zníženie tlaku, riedenie krvi alebo pri liekoch na liečbu alergie a depresie. Ak sa zeleného čaju nechcete vzdať, nemali by ste ho piť minimálne 4 hodiny pred užitím vášho lieku a po ňom. Zároveň ovplyvňuje aj vstrebávanie železa, preto sa ho neodporúča piť súčasne pri jedle alebo tesne po jedle. Opatrný treba byť nielen pri konzumácii zeleného čaju, ale aj pri niektorých ovocných šťavách najmä z jablka, pomaranča, grape fruitu alebo brusníc, pretože tiež ovplyvňujú metabolizmus liekov a následne ich účinok. 

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor