MENU
rodina-a-tehotenstvo

Dvojnásobná mama Anička Jakab Rakovská tretie dieťatko nevylučuje

×
Rodina a tehotenstvo

Dvojnásobná mama Anička Jakab Rakovská tretie dieťatko nevylučuje

Dvojnásobná mamička, herečka Anna Jakab Rakovská si nevie vynachváliť manžela Roba Jakaba a jeho pomoc s deťmi. Zdraviu prezradila aj to, aký postoj má na k tretiemu dieťatku.

Vaša dcérka Agnes má 20 mesiacov, Ondrík štyri. Ako vyzerajú vaše dni?

Dni sa líšia podľa manželovho kalendára, či je do ma alebo nie. Sú dni, kedy je dlhšie odcestovaný, a to je veľký rozdiel oproti tým, kedy mi môže pomôcť. Jednou vetou to ťažko popíšem, som v permanentnom kolotoči, od rána sa neposadím. A ak áno, v momente ma začne bolieť celé telo. Takže si radšej ani nesadám. No a keď si ľahnem, v sekunde spím.

Dokáže sa váš muž o detičky plnohodnotne postarať?

Je úplne perfektný, dopriala by som svetu viac takých otcov ako je Robo. Zvláda všetko okolo detí a s malou chodí ešte aj nakupovať. Oboch ich to veľmi baví. Len keby mal viac voľného času!

Herec uverejnil fotku svojej rodinky. Deti už poriadne podrástli.Herec uverejnil fotku svojej rodinky. Deti už poriadne podrástli.
Herec uverejnil fotku svojej rodinky. Deti už poriadne podrástli.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CfBP_y9s0Wz/
Celá fotogaléria TU

Ste pri Ondríkovi už pokojnejšia mama než ste boli ako prvorodička pri Agnes?

Určite. Idem na to úplne inak. Aj kamarátky či mama mi hovorili, že pri druhom už nebudem všetko tak riešiť. Ale musíte si prežiť prvé dieťa, aby ste mohli byť uvoľnenejšia!

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dcérku po suši už týždeň bolí brucho, lekári nič nezistili. Čo to znamená?

Charakteristickou súčasťou suši sú surové ryby ako tuniak, losos či makrela, ikry, plody mora, napríklad krevety, chobotnice, kalmáry, ježovky a kraby. Môže obsahovať aj zeleninu, vaječnú omeletu, tofu alebo huby. Ďalšou základnou surovinou sú morské riasy. Po jeho požití môže dôjsť k akútnej gastritíde, ktorá sa prejaví vracaním, bolesťou brucha. Môže ísť aj o potravinovú alergiu, tá má rôzne prejavy. Môže to byť kožná reakcia, svrbenie nosa či očí, kašeľ, kŕče a bolestí brucha, hnačka či zvracanie. Vtedy je najdôležitejšie pokúsiť sa konkrétny prejav spojiť s potravinami, ktoré sa v posledných hodinách konzumovali. Organizmus na ne môže reagovať rôzne, keďže ide o viaceré alergény súčasne. Ak alergie v rodine nemáte, tri roky je u dieťaťa vek, kedy suši môže ochutnať. Konzumácia surových rýb je bezpečná len pri normálnom zažívaní a ak ryba bola pripravená v čistom prostredí. Surové ryby sa, oproti vareným, ľahšie stanú útočiskom pre parazity a baktérie. Tie spôsobia hnačky či otravu.

čítať viac

Je vhodný transfer embrya s mozaikou po predimplantačnej genetickej diagnostike?

Mnoho IVF cyklov môže skončiť pre liečený pár sklamaním, pretože nedôjde  k zahniezdeniu embrya v maternici matky. Jednou z možných príčin tohto nezdaru môže byť nesprávne množstvo genetického materiálu, to je nesprávny počet chromozómov embrya, ktoré bolo prenesené do maternice ženy. Stav, kedy sa v embryu vyskytujú niektoré chromozómy navyše alebo kedy niektoré chromozómy naopak chýbajú, nazývame aneuploidiou.

Zatiaľ, čo niektoré typy aneuploidií môžu viesť k narodeniu dieťaťa s Downovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 21 či Edwardsovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 18, končí väčšina tehotenstiev z aneuploidných embryí spontánnym potratom. Len embryo s normálnym počtom chromozómov má šancu, že sa zahniezdi, nebude potratené a povedie k narodeniu zdravého dieťaťa.

PGD je metóda, ktorá je realizovaná v rámci IVF cyklu v prípade, že je vopred známe riziko prenosu genetického ochorenia z rodičov na potomstvo. Táto metóda umožňuje genetické vyšetrenie embryí pred ich vložením do maternice.

Lekár - klinický genetik je špecialista spolupracujúci s Centrom asistovanej reprodukcie. Ten, po ukončení diagnostiky na konzultácii vysvetlí páru, ktorý o vyšetrenie požiadal, výsledok vyšetrenia a odporučí transfer embrya. Na základe našich dlhoročných skúseností sa transfer embrya s mozaikou neodporúča.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor