MENU
rodina-a-tehotenstvo

Dostali Janka Kronera na kolená žiaľ a bolesť a utrápili ho?

Ján Kroner v Profesionáloch

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Dostali Janka Kronera na kolená žiaľ a bolesť a utrápili ho?

Herec Janko Kroner (65) dokázal od detstva baviť publikum, ktoré sa práve naskytlo. Málokto tušil, že jeho dušu celé roky zožieral smútok. Kedy sa mu darilo a kedy sa začali prejavovať psychické problémy?

Ján Kroner bol dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou seriálu Profesionáli, kde stvárňoval legendárnu postavu Miňa Demoviča. Na obrazovke sme ho videli naposledy v zábavnej relácii Inkognito v roku 2016.

Už ako malý chlapec Janko Kroner cítil, že sa trochu líši od iných. „Uvedomoval som si, že naša rodina je niekedy trošku šibnutá. Keď sme sa všetci zišli, tetky a aj strýko Jožko, do podvedomia sa mi dostal pocit, že naša rodina vie niečo, čo nevedia ostatní – zabaviť okolie,“ spomínal Ján Kroner v jednom rozhovore.

Ján KronerJán Kroner
Ján Kroner
Zdroj: Archív NMH

Herectvo má v krvi

Spočiatku ho však lákala úplne iná profesia ako herecká.  Bol rozhodnutý, že sa stane kolotočiarom. „Zdalo sa mi, že strašne voľne žijú. Pohybujú sa z mesta do mesta a ich deti mohli byť oveľa dlhšie hore ako my ostatní. Aj v škole, kde boli vždy iba pár dní, platili na učiteľky iné výhovorky,“ priznal raz Janko čo bolo jeho detskou túžbou.

Keďže však pochádza zo známej slovenskej hereckej rodiny, veď jeho strýkom bol slávny Jozef Kroner,  známa herečka je aj jeho sesternica Zuzana Kronerová a hercom bol i Jankov otec, on sám herecké ambície nemal. No ukázalo sa, že herecké gény podedil. „V škole som sa prezentoval ako triedny šašo, ktorý vymýšľa hlúposti. Spolužiaci sa časom zhodli, že keď som bol chorý, bola v škole veľká nuda,“ prezradil pred rokmi.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je vhodný transfer embrya s mozaikou po predimplantačnej genetickej diagnostike?

Mnoho IVF cyklov môže skončiť pre liečený pár sklamaním, pretože nedôjde  k zahniezdeniu embrya v maternici matky. Jednou z možných príčin tohto nezdaru môže byť nesprávne množstvo genetického materiálu, to je nesprávny počet chromozómov embrya, ktoré bolo prenesené do maternice ženy. Stav, kedy sa v embryu vyskytujú niektoré chromozómy navyše alebo kedy niektoré chromozómy naopak chýbajú, nazývame aneuploidiou.

Zatiaľ, čo niektoré typy aneuploidií môžu viesť k narodeniu dieťaťa s Downovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 21 či Edwardsovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 18, končí väčšina tehotenstiev z aneuploidných embryí spontánnym potratom. Len embryo s normálnym počtom chromozómov má šancu, že sa zahniezdi, nebude potratené a povedie k narodeniu zdravého dieťaťa.

PGD je metóda, ktorá je realizovaná v rámci IVF cyklu v prípade, že je vopred známe riziko prenosu genetického ochorenia z rodičov na potomstvo. Táto metóda umožňuje genetické vyšetrenie embryí pred ich vložením do maternice.

Lekár - klinický genetik je špecialista spolupracujúci s Centrom asistovanej reprodukcie. Ten, po ukončení diagnostiky na konzultácii vysvetlí páru, ktorý o vyšetrenie požiadal, výsledok vyšetrenia a odporučí transfer embrya. Na základe našich dlhoročných skúseností sa transfer embrya s mozaikou neodporúča.

čítať viac

Syn stále krváca z nosa, lekári nič nezistili. Čo to môže byť?

Sliznica nosa a nosová prepážka sú popretkávané systémom žíl a drobných cievok, ktoré nos prekrvujú a zároveň ohrievajú vdychovaný vzduch. Občas tento systém niečo naruší a dochádza ku krvácaniu z nosa. Sliznica nosa u detí je omnoho mäkšia a tenšia ako u dospelých. Spontánne krvácanie je časté u starších ľudí, ktorých krv sa zráža pomalšie, a u detí medzi 3. a 10. rokom. Deje sa často bez zjavnej príčiny, aj pre alergiu alebo angínu. Nezriedka ho spôsobí neprimeraná manipulácia prstami v nose, príliš silné fúkanie pri nádche či suchý vzduch v domácnosti, ale aj nadmerný fyzický alebo duševný stres a u adolescentov hormonálne zmeny. Krv z nosa sa u detí môže objaviť aj počas spánku. Ak to nie je častý jav, nemusíte sa obávať. Najnebezpečnejším faktorom vyvolávajúcim krvácanie z nosa je nedostatok kyseliny askorbovej, vápnika alebo vitamínu K. Ak je výtok z nosnej dutiny intenzívny a hojný, trvá viac ako 15 minút, sprevádza ho strata vedomia alebo zvracanie, konzultujte to s lekárom. O skutočných príčinách sa dozviete až po dôkladnom vyšetrení. Diferenciálny krvný obraz sa mení podľa veku dieťaťa. Všeobecný lekár ho u vášho dieťaťa zhodnotil určite správne vzhľadom na jeho vek i klinický obraz.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor