MENU
rodina-a-tehotenstvo

Tieto problémy po 60-te potrápia takmer každú ženu. Ich riešenie neodkladajte

Tired,Stressed,Old,Mature,Business,Woman,Suffering,From,Headache,At
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Tieto problémy po 60-te potrápia takmer každú ženu. Ich riešenie neodkladajte

S pribúdajúcimi krížikmi na chrbte sa naše telo i duša menia. Zabráňte chorobám, aby vás pripravili o možnosť prežívať svoj život naplno!

Poklesom hormónov a prirodzeným procesom starnutia organizmu dochádza v 60 k prepuknutiu viacerých chorôb. Na dôchodku sa menej hýbeme, no práve pohyb patrí k prevencii mnohých ochorení. Po 60 nám navyše stúpa podiel tukov a ubúda svalová hmota, a tým aj spotreba energie. Vitamíny a minerály sa horšie vstrebávajú. To všetko sú dôvody, pre ktoré by sme mali ešte viac dbať na zdravý životný štýl!

1. Úbytok hormónov 

Pre šesťdesiatničku je často najvážnejším zdravotným problémom. Pokles ženských hormónov spôsobí návaly potu, suchú pokožku, nespavosť či výkyvy nálad. Okrem subjektívnych ťažkostí sa navyše hormonálna nerovnováha podieľa aj na rozbehu iných ochorení.Pre šesťdesiatničku je často najvážnejším zdravotným problémom. Pokles ženských hormónov spôsobí návaly potu, suchú pokožku, nespavosť či výkyvy nálad. Okrem subjektívnych ťažkostí sa navyše hormonálna nerovnováha podieľa aj na rozbehu iných ochorení.
Pre šesťdesiatničku je často najvážnejším zdravotným problémom. Pokles ženských hormónov spôsobí návaly potu, suchú pokožku, nespavosť či výkyvy nálad. Okrem subjektívnych ťažkostí sa navyše hormonálna nerovnováha podieľa aj na rozbehu iných ochorení.
Zdroj: Shutterstock

Tip pre vás:

  • Rastlinné estrogény zo sóje či cícera pomáhajú regulovať hormóny.
Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor