MENU
rodina-a-tehotenstvo

Tieto problémy po 60-te potrápia takmer každú ženu. Ich riešenie neodkladajte

Tired,Stressed,Old,Mature,Business,Woman,Suffering,From,Headache,At

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Tieto problémy po 60-te potrápia takmer každú ženu. Ich riešenie neodkladajte

S pribúdajúcimi krížikmi na chrbte sa naše telo i duša menia. Zabráňte chorobám, aby vás pripravili o možnosť prežívať svoj život naplno!

Poklesom hormónov a prirodzeným procesom starnutia organizmu dochádza v 60 k prepuknutiu viacerých chorôb. Na dôchodku sa menej hýbeme, no práve pohyb patrí k prevencii mnohých ochorení. Po 60 nám navyše stúpa podiel tukov a ubúda svalová hmota, a tým aj spotreba energie. Vitamíny a minerály sa horšie vstrebávajú. To všetko sú dôvody, pre ktoré by sme mali ešte viac dbať na zdravý životný štýl!

1. Úbytok hormónov 

Pre šesťdesiatničku je často najvážnejším zdravotným problémom. Pokles ženských hormónov spôsobí návaly potu, suchú pokožku, nespavosť či výkyvy nálad. Okrem subjektívnych ťažkostí sa navyše hormonálna nerovnováha podieľa aj na rozbehu iných ochorení.Pre šesťdesiatničku je často najvážnejším zdravotným problémom. Pokles ženských hormónov spôsobí návaly potu, suchú pokožku, nespavosť či výkyvy nálad. Okrem subjektívnych ťažkostí sa navyše hormonálna nerovnováha podieľa aj na rozbehu iných ochorení.
Pre šesťdesiatničku je často najvážnejším zdravotným problémom. Pokles ženských hormónov spôsobí návaly potu, suchú pokožku, nespavosť či výkyvy nálad. Okrem subjektívnych ťažkostí sa navyše hormonálna nerovnováha podieľa aj na rozbehu iných ochorení.
Zdroj: Shutterstock

Tip pre vás:

  • Rastlinné estrogény zo sóje či cícera pomáhajú regulovať hormóny.
Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na jazyku sa mi už dlhší čas tvoria prasklinky. Čo by to mohlo byť?

Za prasklinami či ryhami na jazyku sa môže skrývať veľa príčin. Niektorí pacienti majú na jazyku viacero trhlín – aj hlbokých. Sklon k popraskanému jazyku môže byť vrodený, ale pomerne častou príčinou je „geografický“ či „mapovitý“ jazyk. Papily – malé hrbolčeky na povrchu, sa vyhladia a vytvoria „mapu“. Zmeny na jazyku však môžu odrážať aj systémové ochorenie, ochorenie tráviaceho traktu, alergické ochorenie, problémy so zubami alebo nedostatok vitamínov či minerálov. V prípade podozrenia na imunoalergiologickú príčinu robíme celkové vyšet renie a posúdenie celého organizmu, fyzikálne vyšet renie, odbery krvi a výtery. Nezriedka sa v praskline či ryhe zachytia organizmy, ktoré spôsobujú zápalové zmeny. Dôležitá je preto hygiena ústnej dutiny a čistenie jazyka. Stretli sme sa s prípadmi, že väčšie problémy než prasklina spôsobili pacientom nevhodné prostriedky ústnej hygieny, presnejšie ich zložky, na ktoré boli precitlivení. Dôkladné vyšetrenie je preto nutnosťou.

čítať viac

Čaká ma odstránenie polypu krčka maternice. Ako dlho trvá práceneschopnosť?

Uvedené výkony je možné vykonať naraz alebo samostatne – postupne za sebou s tým, že sa najprv odstráni polyp abtorquáciou a následný výkon sa urobí až po obdržaní výsledku histologického vyšetrenia polypu. Abtorquáciu menšieho polypu je možné vykonať aj ambulantne bez narkózy a bez práceneschopnosti, väčšie polypy so širšou stopkou je potrebné odstrániť v celkovej anestéze v zariadení jednodňovej chirurgie, stačí jedeň deň voľna po zákroku. Laservaporizácia nie je z hľadiska vnímania pacientky a rekonvalescencie náročný výkon, pacientka môže ísť domov v deň zákroku eventuálne na druhý deň. Záleží od zariadenia, v ktorom sa vykonáva.

Všeobecne platí, že dĺžka práceneschopnosti môže byť aj pri rovnakých výkonoch rôzna, záleží na veku pacientky, celkovom zdravotnom stave, respektíve pridružených ochoreniach, hmotnosti, rýchlosti hojenia, druhu a náročnosti práce pacientky a podobne. Tieto faktory by mal zhodnotiť lekár vrámci poučenia pred výkonom. Práceneschopnosť predpokladám v dĺžke niekoľkých dní.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor