MENU
rodina-a-tehotenstvo

D. Hágerová: Oba pôrody mi museli vyvolať, druhý bol krásny

Diana s dcérkou Izabelkou.
Rodina a tehotenstvo

D. Hágerová: Oba pôrody mi museli vyvolať, druhý bol krásny

Diana Hágerová tvrdí, že si užila pôrod ako v americkom filme. Hoci sa snaží byť ekologická a plátenné plienky nepoužíva, doma im s likvidáciou odpadu pomáhajú drobné živočíchy. Jej dcéra ich miluje!

Tento rok sa vám narodil synček Tristan, ako ho prijala trojročná sestra Izabelka?

Ešte počas tehotenstva som sa ju snažila pripraviť, že príde bábätko a bude s nami už stále. Veľa sme sa o tom rozprávali, čítali sme knižky o súrodencoch. Braček na Izabelku veľmi reaguje, je z nej úplne nadšený, smeje sa na ňu oveľa viac ako na dospelých. A jej sa to tiež páči, tak verím, že tento trend bude pokračovať. Som rada, že máme zachytený na videu moment, keď sme Tristanka priviezli z pôrodnice. U Izabelky to bol taký neuveriteľný výbuch eufórie, že som bola v slzách.

Diana pomaly začína opäť s milovanou jogou.Diana pomaly začína opäť s milovanou jogou.
Diana pomaly začína opäť s milovanou jogou.

Prečo ste vybrali synovi také zvláštne meno?

Menom Izabela som bola nadšená okamžite. U chlapčenského mena sme sa s Romanom rozhodovali dlhšie a nakoniec nezvíťazilo ani jedno z tých, ktoré boli vo finále. Keď sa mi dostalo do uší Tristan, tak to zarezonovalo, až som mala zimomriavky. Páčilo sa nám obom. A keď sa malý narodil, bolo mi jasné, že je to čistý Tristan!

Rodili ste začiatkom februára, na vrchole pandémie, mohol byť váš muž Roman v nemocnici s vami?

Áno, oba pôrody som absolvovala na Kramároch, kde bola dovolená prítomnosť jednej sprevádzajúcej osoby. Prvý pôrod nebol úplne ideálny a Romanovu prítomnosť som chvíľami veľmi nevnímala. Teraz mi naopak neuveriteľne pomohla. Celý čas ma držal za ruku a hovoril do ucha ako mám dýchať. Presne ako v amerických filmoch.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor