MENU
rodina-a-tehotenstvo

Chýba vám v tele kolagén? Toto by sme mali vedieť

Ilustračné foto.
Rodina a tehotenstvo

Chýba vám v tele kolagén? Toto by sme mali vedieť

Trápia vás prvé vrásky, strie, nepekné pigmentové škvrny, krehké nechty či lámavé, rednúce vlasy? Ak je to tak, zrejme vám zázračná bielkovina menom kolagén začala v tele dochádzať.

Práve kolagén je v našom tele tým hnacím motorom, ktorý udržiava nielen našu pleť, ale aj všetky tkanivá a kosti dokonale mladé, zdravé a pružné.

To však platí iba dovtedy, kým ho máme v tele dostatok. S pribúdajúcim vekom sa nám totiž kolagén z tela pomaličky - potichučky vytráca, a okolo štyridsiatky sa už netvorí skoro vôbec!

Kolagén je základnou bielkovinou v tele, ktorá tvorí až 70 % všetkých bielkovín našej kože. Preto sa nemôžeme čudovať, že jeho nedostatok sa prejavuje v prvom rade na pokožke. Preto ho nezabudnite svojmu telu doplniť. Kolagén nájdete v čerstvej zelenine a ovocí, v semienkach a orechoch, ale aj v iných potravinách, ktoré je potrebné zaradiť do jedálnička a konzumovať na pravidelnej báze, aby ste svojmu telu doplnili potrebné množstvo kolagénu. Optimálnejšie je však vsadiť na výživové doplnky, ktoré obsahujú vyššie množstvo kolagénu ako strava.

Nie je kolagén ako kolagén

Kolagén vždy si nájde to správne miesto, kde má v tele pomôcť. Dôležité je ale, aby ste ho užívali v správnej forme. Aby sa kolagén v tele dobre vstrebal, musí byť bio-aktívny. A taký sa zatiaľ vyrába iba v prášku, ktorý sa rozpúšťa vo vode a vypije. Takým je aj Inca Collagen, unikátny 100% čistý morský kolagén bez  prísad. Má teda rovnakú molekulárnu štruktúru ako kolagén, ktorý vaše telo produkuje samo. Pri jeho pravidelnom užívaní sa (vďaka mimoriadne vysokej koncentrácii v dennej dávke) výsledky v podobe krásnej pleti, vlasov a nechtov dostavia skôr, ako by ste čakali!

Chýba vám v tele kolagén? Toto by sme mali vedieťChýba vám v tele kolagén? Toto by sme mali vedieť

Autor: Inca Collagen

NÁŠ TIP: Ušetrite pri nákupe Inca Collagen až 8,30 €! Použite teraz zľavový kupón v hodnote 5€ a dopravu zadarmo. Kliknite na www.incacollagen.sk  a zadajte zľavový kód: S22000001

Inca Collagen si stačí jednoducho rozpustiť vo vode alebo v obľúbenom nápoji a vypiť. Prvé výsledky môžete pozorovať už po prvom miesiaci. Rozhodne platí: spravte niečo pre seba a svoje telo už dnes a v budúcnosti sa vám vaše telo odvďačí. Tento hydrolyzovaný kolagén vo forme prášku, ktorý v jednom zlatom balení obsahuje 3000 miligramov kvalitného morského kolagénu, si môžete zakúpiť aj priamo v lekárni alebo na www.incacollagen.sk.

Samozrejme, nezabúdajte na pestrú a vyváženú stravu, ktorá má vplyv nielen na tvorbu kolagénu, ale aj na celkové zdravie a kvalitu života.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je pravda, že jahody obsahujú menej kalórií ako iné druhy ovocia?

Každý cukor má energetickú hodnotu, bez ohľadu na to, z akého zdroja pochádza. Jahody majú naozaj relatívne málo kalórií, hlavne preto, že obsahujú veľa vody. Takže vždy záleží od množstva danej potraviny, ktoré skonzumujete. Pre organizmus sú lepšie prírodné jednoduché cukry, napríklad fruktóza z ovocia, ako priemyselne vyrobené sladkosti. Ovocie obsahuje aj veľa vitamínov, minerálov, vlákniny či stopových prvkov, preto by ste ho mali konzumovať. Jeho energetickú hodnotu si však započítajte do celkového denného príjmu.

čítať viac

Aká je príčina neustále sa opakujúceho opuchu sliznice nosa?

Zistiť príčinu chronickej dlhotrvajúcej nádchy a pokašliavania môže byť zložitá diagnostická výzva. Alergiológ pri diagnostike úzko spolupracuje s ORL špecialistom a s pľúcnym lekárom. Pri základnom diagnostickom postupe sa vylúči infekčný pôvod, teda prítomnosť baktérií, vírusov, húb, a alergický pôvod. ORL lekár pomocou endoskopie, röntgenového vyšetrenia, počítačovej tomografie alebo magnetickej rezonancie vylúči anatomické zmeny či polypy a spraví ster zo sliznice nosa na prítomnosť eozinofilov. Pri pokašliavaní u detí sa zameriavame aj na vylúčenie možného refluxu, cystickej fibrózy či ochorenia týkajúceho sa riasinkového epitelu sliznice nosa. Príčina upchatého nosa je aj napriek diagnostike mnohokrát nejasná.

V lekárskej terminológii sa posledné roky sa zaužívali pojmy ako NANIPER, nealergická neinfekčná celoročná nádcha, NARES, nealergická nádcha s eozinofíliou, a NINAR, neinfekčná nealergická nádcha. Je dôležité vystopovať spúšťač ťažkostí - môže to byť napríklad zmena teploty, vlhkosť, tlak vzduchu, chemické látky, vône, emočné stimuly, fyzická záťaž, hormonálne zmeny, lieky. V minulosti sa predpokladalo, že hlavným mechanizmom nádchy u týchto spúšťačov je rozšírenie ciev v nose za spoluúčasti autonómneho nervového systému, teraz sa zmeny v sliznici nosa dávajú do súvislosti aj so zápalovými procesmi za spoluúčasti imunitného systému.

Liečba lokálnymi kortikoidmi je často veľmi účinná, keďže ovplyvňuje viaceré ťažkosti pacienta. U detí túto liečbu aplikujeme krátkodobo, pričom sledujeme jej efekt. Ako doplnok liečby vyskúšajte u syna preplachovanie nosa pomocou špeciálnej kanvičky a naučte ho dychovú gymnastiku cez nos.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor