MENU
rodina-a-tehotenstvo

Mária Bartalos úprimne o tom, prečo ju už neuvidíme v seriáli Oteckovia

Mary bartalos
Rodina a tehotenstvo

Mária Bartalos úprimne o tom, prečo ju už neuvidíme v seriáli Oteckovia

Krásna Mária Bartalos (26) sa od herectva pomaly presúva k podnikaniu v oblasti pohybu. Uvidíme ju ešte v seriáli Oteckovia?

Odetstva ste hyperaktívna, váš muž rovnako. Ako zvládate nútenú nečinnosť počas pandémie?

Snažíme sa stále niečo robiť. Obaja sme naozaj veľmi neposedné typy, nedokážeme len tak sedieť. No tým, že musíme mať zavreté naše štúdio pohybu, museli sme poľaviť. Ale máme veľmi aktívneho syna, takže ak by sme si občas aj chceli vyložiť nohy a len tak si posedieť, nedá sa. Pri Noelovi musíme byť stále v pozore. Snažíme sa chodiť veľa na prechádzky do prírody, čiže aj počas pandémie patrí pohyb k nám.

Robíte vo svojom štúdiu aspoň nejaké online cvičenia?

Manžel bol v decembri na operácii kolena, takže nemohol. Teraz sa postupne začína znova viac pohybovať. V septembri sme odštartovali prvý ročník projektu pre deti Cirkusová škola. Je v ňom šesť veľmi šikovných detí, s ktorými ako jedinými manžel pracuje online. Hodiny movementu, ktoré vedie, nechce teraz robiť pre koleno. Okrem toho v štúdiu robíme vzdušnú akrobaciu, to sa online robiť nedá. A my ani nie sme na online veľmi stavaní, máme radi priamy sociálny kontakt, keď sa môžeme s ľuďmi stretávať, rozprávať. Takže pre verejnosť online nerobíme, momentálne fičia len deti, aby na sebe mohli pracovať a rozvíjať sa.

Mária prezradila, že má problém s odpisovaním.Mária prezradila, že má problém s odpisovaním.
Zdroj: Instagram.com/@maria.bartalos

Pozrite si celú FOTOgalériu TU

Hovoríte „my“, znamená to, že vaša profesionálna pozornosť sa od herectva presúva týmto smerom? Budete aj viesť hodiny?

Od začiatku si celý chod štúdia manažujeme sami a Adimu som so všetkým pomáhala, aj s workshopmi. Pri štúdiu na VŠMU som sa s mnohými takýmito vecami stretávala a neraz som Adimu priniesla aj inšpiráciu v jeho tvorbe. Pri spomínanej Cirkusovej škole by sme z detí chceli vychovať všestranných performerov, aby boli šikovné v rôznych oblastiach pohybu a naučili sa trochu aj základy herectva. A tu nastupuje moja práca. Od začiatku roka som s nimi chcela mať hodiny, no pandémia to brzdí. Pomaličky začíname aspoň online. A to sme už chceli otvárať druhý ročník.

Určite chceme veľkú rodinu. Je to len na tom, ako to vyjde. Nedá sa to naplánovať, ale verím, že všetko má svoj správny čas.
Mária Bartalos

Seriál Oteckovia je teda z vašej strany už definitívne pasé?

Myslím, že áno. Hlavou som už úplne inde. Primárne pri rodine, pri Noelovi. V druhom rade riešime všetko okolo štúdia. Začala som tam aj trošku učiť... Takže sa v mysli zaoberám inými vecami a nie som typ, ktorý sa rád venuje mnohým aktivitám naraz. Viem, že to dokážem, neraz to tak bolo, ale už som v štádiu, keď si môžem povedať, čo áno a čo nie, čo by mi zbytočne bralo pozornosť, ktorú môžem venovať inde.

Ale herectvo ako také ste na klinec nezavesili?

Samozrejme, že nie. Keby sa naskytla nejaká pekná príležitosť a bola by som s ňou stotožnená, určite by som sa rada vrátila aj k herectvu.

Netajíte sa túžbou po veľkej rodine, pokojne aj šesťčlennej. Nechystáte už Noelovi súrodenca do partie?

Určite chceme veľkú rodinu. Je to len na tom, ako to vyjde. Nedá sa to naplánovať, ale verím, že všetko má svoj správny čas. Noel je naozaj živel, bývam vyčerpaná a unavená. Navyše, keď som ho čakala, mávala som dosť veľké nevoľnosti. Takže naozaj verím, že všetko príde v správnom čase.

S Adrianom ste mali svadbu po trojmesačnej známosti. Ako rýchlo ste prišli na to, že sa chcete vziať?

Oznámili sme to mesiac pred svadbou, ale vedeli sme to ešte skôr. Ak to poviem trošku prehnane, za týždeň od zoznámenia sme vedeli, že sme sa našli, že sme stvorení jeden pre druhého.

Celý rozhovor s Máriou Bartalos nájdete v najnovšom čísle časopisu Zdravie. 

Májové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!Májové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Májové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Zdroj: NMH

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor