MENU
rodina-a-tehotenstvo

Chabý výkon v posteli? Tieto DVE veci vymeňte a aj po 40 to pôjde po masle

Woman,With,Gold,Hair,,Laughs,With,Her,Man.,Happy,Together
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Chabý výkon v posteli? Tieto DVE veci vymeňte a aj po 40 to pôjde po masle

Po štyridsiatke už telo začína všetky prehrešky zrátavať aj s úrokmi. Výsledky štúdie nepotešia hlavne pánov!

Pomaly ale isto zužuje cievy a zanáša ich, zarába na problém správneho prekrvovania, ktorý sa raz prejaví. Nielen v podobe vyššieho rizika infarktu, mŕtvice či rakoviny. O akom zlozvyku je reč? Štúdie hovoria, že až 80 percent mužov trpiacich erektilnou dysfunkciou patrí medzi fajčiarov! A aby toho nebolo málo, cigarety sa preukázateľne podpisujú aj pod impotenciou, neplodnosťou či poškodenými spermiami.

Už dve cigarety denne

Spomínané štúdie zamerané na mužské intímne problémy prišli s nepeknými číslami. Zistilo sa, že hrozbou pre funkčný penis sú už dve cigarety denne, takže ak si dávate celú krabičku, riziko zlyhania v posteli sa u vás ešte zväčšuje. V celkovom meradle sa oproti nefajčiarom dvojnásobne zvyšuje hrozba problémov s erekciou a čo ste zrejme netušili, na vine sú dokonca aj e-cigarety.

Nič však nie je stratené navždy. Štúdie totiž potvrdzujú aj to, že bez cigariet sa penis opäť dokáže dostať do svojej formy.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor