MENU
rodina-a-tehotenstvo

Časté dôvody rozchodu: Ktorý je pre oboch najhorší?

Dôvody na rozchod sú mnohé, jeden ale bolí viac ako ostatné.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Časté dôvody rozchodu: Ktorý je pre oboch najhorší?

Rozchod nie je nikdy jednoduchý. Niektoré situácie však bolia výrazne viac ako iné. Nedávna štúdia ukázala, aký je najhorší dôvod rozchodu. Nie je to až také prekvapujúce.

Rozchody sú zväčša bolestivou etapou života. Sú stále početnejšie, pretože páry spolu vydržia oveľa kratšie ako kedysi. Napriek tomu je pre mnohých rozchod či rozvod udalosť, z ktorej sa neviete tak ľahko spamätať. Ale s niektorými rozchodmi sa žije ešte ťažšie ako s inými...  Vedci z Cornell University v New Yorku definovali, čo bolo pre väčšinu ľudí najhorším, najbolestivejším  dôvodom rozchodu. 

Bolestivejší je rozchod pre mužov!

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia britská štúdia ukázala, že rozchody sú pre mužov v skutočnosti bolestivejšie. Táto štúdia ukazuje, že cítia väčšiu emocionálnu bolesť ako ženy. Ďalším prekvapením pre mnohých bolo, že muži častejšie diskutujú o vzťahových problémoch ako ženy. Väčšina z nás má proitom tendenciu myslieť si, že ženy sú oveľa citlivejšie. Ide však len o stereotyp a realita je inde.

Aké sú najčastejšie dôvody rozchodu? >>>>

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor