MENU
rodina-a-tehotenstvo

Koronové kilá, zbohom! Anna Šišková stavila na TÚTO diétu

Verím že keď sa zbavím koronových kíl, už nestlstnem, ako keď som čučala doma.
Rodina a tehotenstvo

Koronové kilá, zbohom! Anna Šišková stavila na TÚTO diétu

Herečka Anna Šišková (61) zhadzuje koronové kilá. Ktorá diéta jej pomáha a prečo riešila smútok?

Vaši dvaja bratia sa dali na štúdium medicíny. Vás to týmto smerom nelákalo?

Asi máme zdedené, že keď sa niečo udeje a všetci ujdú, pomáhame zachraňovať. Ja som už takto prvú pomoc poskytovala dvakrát. Raz mojej maminke a raz jednému pánovi v českej krčme. Viem pichnúť aj injekciu a myslím, že by som na túto profesiu mala predpoklady, ale mám radšej umenie. No keby došlo k situácii, že treba pomáhať, určite sa na to dám.

Vy ste vraj expert na zlomeniny.

Ruku som mala zlomenú dvakrát, prsty na ruke dvakrát, dvakrát prsty na nohe – pri búračke a keď mi umývadlo spadlo na nohu, predkolenie, keď som spadla na hranu chodníka, nos, keď som omdlela na schodoch... Ani to už nespomínajme, dúfam, že sa už nič
nestane! 

Zlomeniny sprevádzajú obľúbenú herečku od detstva. Pred dvomi rokmi si na dovolenke zlomila zápästie.Zlomeniny sprevádzajú obľúbenú herečku od detstva. Pred dvomi rokmi si na dovolenke zlomila zápästie.
Zlomeniny sprevádzajú obľúbenú herečku od detstva. Pred dvomi rokmi si na dovolenke zlomila zápästie.
Zdroj: RTVS
Celú FOTOgalériu nájdete TU

A s chrbticou je to lepšie? 

Stále tam mám dve tyče, asi dvanásťcentimetrové, a šesť veľkých šraubov, ktoré idú cez chrbticu. Keď je chladné počasie a točím
vonku alebo som unavená, veľa cestujem a podobne, tak si chrbát cítim.

Cvičíte pre ňu?

Jasné. Teda mala by som. Keď necvičím, hneď to cítim. Ale keď cvičím a veľa plávam, tak je to lepšie. Počas korony som šliapala
aspoň na stacionárnom bicykli a veľa chodila do prírody.

Inak ste pandémiu prežili bez úhony?

Párkrát som si myslela, že mám koronu. Išla som napríklad s pozitívnym človekom sedem hodín v aute, ale nedostala som to, ešte
som ani očkovanie nemala. Teraz mám už tri a keď bude štvrté, pôjdem zase.

Nenazbierali ste počas korony recepty na novú kuchársku knihu?

Nazbierala som si veľa nových kíl. Varila som sebe, rodine, kamarátom, žili sme jedlom. Mohla som bicyklovať na stacionárnom
bicykli, koľko som chcela, aj tak som priberala. Ale robila som podcasty v divadle Astorka s hercami, režisérmi, so skladateľmi. Chcela som si vyskúšať, aké je to byť moderátor, a veľmi sa mi to zapáčilo.

Tých veľa nových kíl na vás nevidno.

Vďaka ketodiéte som už väčšinu zhodila, možno aj desať kíl. A dúfam, že ešte dáke pôjdu dole. Inšpirovali ma kamarátky, ktoré ju tiež držali a veľmi schudli. Verím, že keď sa zbavím koronových kíl, tak už nestlstnem, veď keď budem pracovať, nebude čas na prejedanie, ako keď som čučala doma.

Anna Šišková s dcérou TerezouAnna Šišková s dcérou Terezou
Anna Šišková s dcérou Terezou
Zdroj: Martin Domok

Keď obe vaše dcéry „vyleteli z hniezda“, vraj ste vyhľadali pomoc psychológa. Prečo?

Strašne to na mňa doľahlo. Nejako som si to neuvedomila, že raz odídu a budú mať vlastný život. Myslela som si, že budeme stále
spolu. No nakoniec aj sme stále spolu. Spätne si myslím, že vtedy sa potrebovali identifikovať, kým sú, aby som ich nezatieňovala.
Chceli byť chvíľu samy. Ale potom som vymyslela, že budeme iba my tri, bez chlapov, chodiť na dovolenky a poznávacie zájazdy. A to nás vrátilo späť. Doteraz si všetky tri navzájom voláme skoro každý deň. Takže žijeme a prežívame všetko spolu, aj keď fyzicky spolu nežijeme.

Celý rozhovor s Ankou Šiškovou nájdete v aprílovom čísle časopisu Zdravie. 

Zdravie 4/2022Zdravie 4/2022
Zdroj: nmh

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor