MENU
rodina-a-tehotenstvo

TÝCHTO 7 pozitívnych návykov vám zabezpečí šťastný a zdravý život

Ako si vniesť do života radosť a šťastie?
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

TÝCHTO 7 pozitívnych návykov vám zabezpečí šťastný a zdravý život

Každý máte nejaké zvyky, ktoré robíte často a pravidelne. Zbavte sa zlých návykov a tie dobré praktizujte. Naozaj stačí tak málo, aby ste boli šťastní a váš deň bol krajší.

Dobré návyky, ak ich robíte s radosťou, sú receptom na spokojný život. Zaveďte do svojho života niektorý z denných rituálov, ktoré vás pozitívne naladia, dodajú energiu a zabezpečia pocit šťastia a radosti.

1. Usmievajte sa

Pri smiechu sa uvoľňuje dopamín - „hormón dobrej nálady“.Pri smiechu sa uvoľňuje dopamín - „hormón dobrej nálady“.
Pri smiechu sa uvoľňuje dopamín - „hormón dobrej nálady“.
Zdroj: Shutterstock

To je asi tá najjednoduchšia vec, ktorú môžete urobiť. Pozitívne budete vplývať aj na svoje okolie, a ľudia vás budú mať radi. Pri smiechu sa z mozgu uvoľňuje hormón dopamín, ktorý zlepšuje náladu, podporuje zvládanie náročných fyzických, psychických úloh a podieľa sa na rozvoji kognitívnych funkcií. Roznášať dobrú náladu a energiu vás povzbudí aj v práci a budete kreatívnejší.

Pri nízkych hladinách tohto hormónu sa naopak môžete cítiť emočne vyčerpaní a demotivovaní. Každý deň sa aspoň raz usmejte. Možno pomôže, ak si spomeniete na nejakú vtipnú udalosť alebo si prečítajte vtip.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor