MENU
rodina-a-tehotenstvo

Ako schudol Martin Chodúr? Najhoršie je nejesť, tvrdí spevák

Schudnutý Martin Chodúr
Zdroj: https://www.instagram.com/p/ClJeGlrrVAn/
Rodina a tehotenstvo

Ako schudol Martin Chodúr? Najhoršie je nejesť, tvrdí spevák

Spevák, textár a skladateľ Martin Chodúr (33) rád pečie koláče aj chlieb a hoci je nešportovec, pozná fungujúci recept na schudnutie

Víťaz prvej súťaže Česko Slovenská SuperStar, multiinštrumentalista a skvelý spevák Martin Chodúr je v médiách pravidelne rozoberaný pre partnerstvo s Ivonou Selníkovou, ktorá má o 17 rokov viac. Spolu vychovávajú 7-ročného syna Martinka a pôsobia veľmi harmonicky. Spevákovi sa výborne darí aj profesne a pred časom sa mu tiež podarilo viditeľne si zlepšiť figúru. V čom spočíva jeho recept?

Aký je váš vzťah k športu? Máte na neho čas a chuť?

Úprimne, nemám čas ani chuť. Respektíve nemám chuť si urobiť čas. Plánujem to už dlho, ale zatiaľ si neviem predstaviť šport, ktorému by som sa chcel venovať. Baví ma horská cyklistika, ale to je skôr zábava ako skutočný šport. Snažím sa tiež veľa chodiť peši. Určite si chcem v budúcnosti nájsť taký šport, ktorému sa budem môcť aktívne venovať 45 minút denne. Joga ma veľmi nebaví a chodiť do posilňovne mi pripadá ako strata času. Ideálna by bola nejaká rozumná zostava cvikov, ktorú by som mohol pravidelne cvičiť doma. Musím sa na to zamerať, pretože cítim, že je to veľmi dôležité.

Ale so synom sa asi dosť „našportujete“.

To je pravda. Toho dvíhania a behania! Martínek je veľmi aktívne dieťa a vymýšľa rôzne fantastické hry. Často sme superhrdinovia, ktorí musia zachrániť maminku od najrôznejších hrozieb. Veľmi radi jazdíme na bicykli - v nadzvukovej rýchlosti! Často sa tiež prechádzame a ani neviem ako, ale občas sa dostaneme do sveta „Roblox“. Rodičia šesť- sedemročných pochopia...

Pred časom ste schudli 10 kíl. Ako sa vám to podarilo? >>>>

Pokračovať Ďalej (1/3)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor