MENU
rodina-a-tehotenstvo

Aj herečka Viki Ráková prekonala covid: O čo prišla kvôli pandémii?

Ráková Viki, syn Bendegúz
Rodina a tehotenstvo

Aj herečka Viki Ráková prekonala covid: O čo prišla kvôli pandémii?

Herečka Viki Ráková v marci oslávi štyridsiatku. Vlani sa z Györu presťahovala s rodinou na južné Slovensko. Ako s partnerom Róbertom Lakatosom prekonali covid?

Na obrazovky sa vracia sitkom Susedia. Pripúšťali ste si na začiatku taký divácky záujem?

Podľa mňa je to preto, že prináša láskavý humor. Nikomu neublíži, je vhodný pre každú vekovú skupinu a každý si v ňom nájde to, čo je mu milé. A hlavne humor je teraz pre nás všetkých ten najpotrebnejší liek.

Aj keď láska ide cez žalúdok, vaša Ildikó a sporák, to sú dve nezlučiteľné veci. Aká kuchárka ste doma vy?

Veľmi dobrá a aj rada varím. V našej domácnosti sa varí všetko. Od maďarskej kuchyne až po indickú, vždy si navaríme to, na čo máme chuť. Ale neraz aj na spôsob, čo chladnička dala.

Herečka má s partnerom Róbertom Lakatosom dvoch synov.Herečka má s partnerom Róbertom Lakatosom dvoch synov.
Herečka má s partnerom Róbertom Lakatosom dvoch synov.
Zdroj: Instagram@rak.viki.rakova

Hladný chlap je zlý chlap. Akým jedlom sa svojmu partnerovi Róbertovi zavďačíte najväčšmi?

Robi je veľmi vďačný jedák, azda som ešte nič také nenavarila, čo by mu zatiaľ nechutilo. Ale musím o ňom prezradiť, že aj on je výborný kuchár! Často varíme spolu. A neraz nám aj sám pripraví celý obed. A sú to vždy veľké dobroty!

Nevyzeráte, že by ste mali problém s hmotnosťou, dokonca ani po pôrodoch. Cvičíte alebo vám „kradnú kilá“ dobré gény?

Jedno s druhým. Je pravda, že po otcovi mám šťastné gény, ale teraz, po druhom pôrode, už musím na sebe aj popracovať. Takže áno, aj cvičím. A už sa veľmi teším, keď sa oteplí, aby som mohla ísť s deťmi na bicykle. 

Z Györu ste sa vlani s rodinou presťahovali do Chotína v Komárňanskom okrese. Pre koronu a problémy na hraniciach?

Rozhodli sme sa tak ešte v čase, keď o korone nikto ani nechyroval. Aj keď sme boli ako Maďari v Maďarsku, cítili sme sa tam cudzo. Práve ja som to tam chcela vyskúšať. No po dvoch rokoch som musela uznať, že to bol veľký omyl. V dedinke na juhu Slovenska sme našli náš spoločný domov.

Viki Ráková je dvojnásobnou mamou.Viki Ráková je dvojnásobnou mamou.
Viki Ráková je dvojnásobnou mamou.
Zdroj: Instagram@rak.viki.rakova

Vyhýba sa vám koronavírus alebo ste už mali pozitívny test?

Prekonali sme covid, ale našťastie sme mali veľmi ľahký priebeh. Stratili sme čuch a chuť a môj muž mal jeden večer vyššiu teplotu.

Čo vám pandémia vzala najviac? A priniesla vám do života aj nejaké ponaučenie?

Najviac nám zobrala slobodu a istotu. A ponaučenie? Určite áno. Tým najväčším pre nás všetkých je, aby sme si vážili to, čo máme. Rodinu, zdravie, prírodu, slobodu – a aby sme si vedeli pomáhať.

TEXT: Emil Babín

Celý rozhovor so Viki Rákovou nájdete v najnovšom čísle časopisu Zdravie.

Marcové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!Marcové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Marcové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Zdroj: Zdravie

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám mäkkú zubnú sklovinu. Čo by mi pomohlo spevniť zuby?

Pokiaľ ide o posilnenie skloviny, je veľmi vhodné používať zubné pasty s obsahom fluoridov. No ak máte naozaj výraznejšiu kazivosť, odporučila by som aj doplnkovú fluoridáciu. V lekárni nájdete špeciálne fluoridačné gély, ktoré môžete doma používať, vždy však presne podľa odporúčaní výrobcu. V tomto prípade je dôležitá dôslednosť a pravidelnosť. Dlhodobejší a výraznejší efekt má ale profesionálna fluoridácia, stomatológ, alebo dentálna hygienička vám na zuby aplikujú preparát s vyšším obsahom fluoridov a zuby budú tak posilnené a chránené po dobu 6-9 mesiacov. Treba ale myslieť na to, že za kazivosť zubov nemôže iba slabá sklovina. Na vznik zubného kazu vplýva viacero faktorov. Určite by bolo dobré poradiť sa s vašou dentálnou hygieničkou, ktorá by s vami prekonzultovala techniku čistenia zubov, typ zubnej kefky, ale napríklad aj stravovacie návyky.

čítať viac

Môžem užívať hormonálnu antikoncepciu počas dojčenia?

V prvom rade by som rada vyvrátila mýtus o tom, že dojčenie je antikoncepcia. Nemôžeme ho považovať za spoľahlivú metódu ochrany pred neželaným tehotenstvom, najmä ak sa vám už vrátila menštruácia. Ideálne bude, ak sa o vhodnej forme antikoncepcie poradíte so svojim gynekológom.

K dispozícii sú vnútromaternicové telieska alebo antikoncepčné tabletky s obsahom gestagénov, ktoré sú vhodné aj počas citlivého obdobia dojčenia. Prípadne siahnite po bariérovej antikoncepcii ako sú kondóm, pesar, spermicídne prípravky - gél, krém, pena, tabletky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor