MENU
rodina-a-tehotenstvo

Ach, tá otravná MYKÓZA. Nasaďte proti nej 6 prírodných bojovníkov

Woman,Scratching,Her,Bottom,Because,Having,Candidiasis,In,The,Vagina,
Rodina a tehotenstvo

Ach, tá otravná MYKÓZA. Nasaďte proti nej 6 prírodných bojovníkov

Vyskúšali ste už lokálne mastičky, výplachy, čapíky aj tampóny z lekárne no nepríjemné svrbenie sa neustále vracia? Stavte na recepty z prírody.

Prvé, čo vám gynekológ poradí pri vaginálnej mykóze, je obmedziť cukor. Ten je totiž živnou pôdou všetkých kvasiniek a plesní. Čo ale jesť, aby sa hubovité ochorenie stále nevracalo? A čo z toho pomôže aj lokálne?

Jogurt

Portrait,Of,Beautiful,Young,Woman,Eating,Yogurt,At,Home.Portrait,Of,Beautiful,Young,Woman,Eating,Yogurt,At,Home.
Zdroj: Shutterstock

Jogurty obsahujú probiotiká, ktoré držia škodlivé patogény na uzde. Gynekológovia však neodporúčajú aplikovať ich priamo na postihnuté miesta, ako sa dočítate v niektorých babských receptoch. Laktobacily v jogurtoch sú iného typu, ako tie v pošve a rozhodne neodstránia premnožené kvasinky. Navyše si do pošvy vpravíte aj bielkoviny, cukry, tuky a ďalšie látky, ktoré podliehajú rozkladu a prinášajú zbytočnú záťaž pre ženské pohlavné orgány.

Jogurt si radšej doprajte vo forme raňajok, desiaty či olovrantu. Posilníte si tak imunitný systém. Voľte čisté biele jogurty. Cukor z ovocných či čokoládových by kvasinky len vyživoval. Výraznejší efekt dosiahnete s probiotikami z lekárne.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor