MENU
rodina-a-tehotenstvo

8 top detských nechutností. Ktoré sú nebezpečné? Piata vás prekvapí

Deti sa správajú prirodzene, treba ich len trochu korigovať.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

8 top detských nechutností. Ktoré sú nebezpečné? Piata vás prekvapí

Deti sa správajú prirodzene, nevedia, že niektoré veci sa nemajú robiť. Preto musia dospelí na ne dohliadať a odhadnúť nebezpečenstvo. Kedy je vŕtanie sa v nose či jedenie zo zeme neprípustné?

1. Špáranie sa v nose

Špáranie sa v nose môže podporiť imunitný systém dieťaťa.Špáranie sa v nose môže podporiť imunitný systém dieťaťa.
Špáranie sa v nose môže podporiť imunitný systém dieťaťa.
Zdroj: Shutterstock

Keď máte tú možnosť a zahľadíte sa na miestnosť plnú detí, vždy nájdete minimálne jedno, ktoré sa špára v nošteku. Čo je však nechutnejšie, vydolovaný poklad obtrú na najbližší povrch, alebo smeruje rovno do úst.

Odporúčanie: Naučte svoje deti poriadne smrkať nos, niektoré to dokážu už v dvoch rokoch. A pokiaľ majú potrebu vyberať šušne z nosa, naučte ich dať ich do papierovej vreckovky. Dajte pozor na dĺžku ich nechtov, pretože si môžu poraniť sliznicu nosa a otvoriť tak infekcii dvere. Aj keď sa to nezdá, existujú dôkazy, že sopeľ obsahujúci hlien, pomáha v boji proti respiračným ochoreniam. Papanie šušňov môže do istej mieri posilniť imunitný systém.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor