MENU
rodina-a-tehotenstvo

8 každodenných maličkostí, ktoré vylepšia váš vzťah

Vzťah vedia posilniť aj maličkosti.
Rodina a tehotenstvo

8 každodenných maličkostí, ktoré vylepšia váš vzťah

Neprežívate práve krízu, ale cítite, že váš vzťah potrebuje nový impulz? Skúste zmeniť pár vecí, ktoré vás nebudú nič stáť, no výsledkom bude spokojnejší vzťah plný lásky a porozumenia.

Aj na prvý pohľad malé veci vedia urobiť partnerský vzťah krajším a silnejším. Vyskúšajte 8 rád, ktoré dodajú vášmu vzťahu novú energiu. 

1. Slová vďaky a uznania

Partnerovi poďakujte. Vždy sa nájde nejaký dobrý dôvod.Partnerovi poďakujte. Vždy sa nájde nejaký dobrý dôvod.
Partnerovi poďakujte. Vždy sa nájde nejaký dobrý dôvod.
Zdroj: Shutterstock

V záplave každodenných povinností občas zabúdame na to, že máme po boku úžasnú polovičku. Slová vďaky, nehy a lásky hrajú vo vzťahu veľmi dôležitú úlohu. Skúste sa vedome počas dňa zastaviť a poďakovať partnerovi za to ako sa o vás a vašu rodinu stará. Navarte či upečte niečo dobrého a doprajte si príjemnú večeru, pri ktorej nebude šetriť slovami lásky.   

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dajú sa vybieliť zuby zožltnuté z tetracyklínových antibiotík?

Každý zub je možné vybieliť, len to môže trvať rôzne dlho. Je pravda, že u „tetracyklínových“ zubov je to ťažké, ale nie nemožné. Zväčša je potrebné kombinovať ambulantné a domáce bielenie. Ak sa zveríte do rúk stomatológa, ktorý má na tomto poli skúsenosti, výsledok sa dostaví.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Pomôže mi ionoforéza na spotené dlane? Niekedy mi z nich pot kvapká

Aplikácia ionoforézy je príjemná, pociťujete pri nej iba mierne mravčenie a nie je finančne taká náročná. Ide o špeciálnu vaničku s vodou, kde si ponoríte ruky alebo nohy a nastavíte program na ionoforézu. Zariadenie pracuje ako vodný kúpeľ, cez ktorý vedie slabý elektrický jednosmerný prúd. Časový interval kúpeľa a intenzita „elektrického prúdu“ sa postupne zvyšujú. Jeden kúpeľ trvá päť až desať minút. Minimálny počet ošetrení je desať, ale dajú sa podľa potreby opakovať. Niektoré pracoviská vaničky požičiavajú aj na domáce použitie. Odporúčam vám však navštíviť kožného lekára, pretože pravdepodobne máte hyperhidrózu, nadmerné potenie. Dermatológ vás vyšetrí a bude pátrať po príčine ťažkostí. Hyperhidróza totiž môže súvisieť s viacerými ochoreniami, napríklad štítnej žľazy či s cukrovkou. Hoci – potiť sa môžete aj bez zjavnej príčiny, napríklad pri strese, ako píšete. Lekár ďalej zistí, či sa nadmerne potíte len na rukách, chodidlách a v podpazuší, čo asi bude váš prípad, alebo po celom tele. Ionoforéza sa totiž dá vykonávať iba na rukách a nohách.

čítať viac
Hana Zelenková
MUDr. Hana Zelenková
Dermatologička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia