MENU
rodina-a-tehotenstvo

V pyžame alebo bez? 7 zdravotných výhod nahého spania

Nahá pokožka má v posteli množstvo výhod. Prečo spať bez pyžama?
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

V pyžame alebo bez? 7 zdravotných výhod nahého spania

Premýšľali ste niekedy o tom, že budete spávať nahí? Nielenže je to sexi, ale mnohí odborníci potvrdzujú, že spanie bez pyžama je dobré pre vaše zdravie a pohodu.

Spánok bez oblečenia, len s nahým telom, vám môže pomôcť lepšie si oddýchnuť, znížiť stres a dokonca schudnúť. Spoznajte benefity spánku bez pyžama!

1. Kvalitnejší spánok

Telesná teplota má obrovský vplyv na kvalitu nášho spánku a počas noci by mala postupne klesať. Ak je vám príliš teplo, môže to zvýšiť riziko nespavosti. V letných horúčavách s tým asi veľa nenarobíte, no určite je to najlepší čas zahájiť nahé spanie.

Ako sa budú noci ochladzovať, sami zistíte, že ideálne je spať nahý, aby sa vaše telo postupne ochladzovalo a tak sa vám lepšie zaspávalo.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor