MENU
rodina-a-tehotenstvo

V pyžame alebo bez? 7 zdravotných výhod nahého spania

Nahá pokožka má v posteli množstvo výhod. Prečo spať bez pyžama?
Rodina a tehotenstvo

V pyžame alebo bez? 7 zdravotných výhod nahého spania

Premýšľali ste niekedy o tom, že budete spávať nahí? Nielenže je to sexi, ale mnohí odborníci potvrdzujú, že spanie bez pyžama je dobré pre vaše zdravie a pohodu.

Spánok bez oblečenia, len s nahým telom, vám môže pomôcť lepšie si oddýchnuť, znížiť stres a dokonca schudnúť. Spoznajte benefity spánku bez pyžama!

1. Kvalitnejší spánok

Telesná teplota má obrovský vplyv na kvalitu nášho spánku a počas noci by mala postupne klesať. Ak je vám príliš teplo, môže to zvýšiť riziko nespavosti. V letných horúčavách s tým asi veľa nenarobíte, no určite je to najlepší čas zahájiť nahé spanie.

Ako sa budú noci ochladzovať, sami zistíte, že ideálne je spať nahý, aby sa vaše telo postupne ochladzovalo a tak sa vám lepšie zaspávalo.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor