MENU
rodina-a-tehotenstvo

Máte rada biele tangá, ružové bombiše či bavlnené gaťky? 7 zaujímavostí o nohavičkách

Dámske nohavičky o vás čo to prezradia.
Rodina a tehotenstvo

Máte rada biele tangá, ružové bombiše či bavlnené gaťky? 7 zaujímavostí o nohavičkách

Tušili ste, že priemerná žena vlastní 34 nohavičiek, farba vašej spodnej bielizne vypovedá o vašej povahe a spodné "gaťky" dokážu ovplyvniť vašu náladu? Tipnite si, menia si nohavičky častejšie Francúzky, Britky alebo Slovenky?

Od roku 2000 pripadá na 22. jún Medzinárodný deň bez nohavičiek. V posledných rokoch naozaj pribúda množstvo ľudí, ktorí chodia bez spodnej bielizne.  "Dámy pri chodení 'naostro' oceňujú pohodlie, voľnosť, 'vetranie 'a tiež to, že im nikde nič nepresvitá a nevidno 'zarezané' linky. Mnohým sa to dokonca zdá hygienickejšie, lebo nedochádza k zapareniu a zapoteniu. Ženám, ktoré často trpia na kvasinkové infekcie, gynekológovia letné chodenie naostro vyslovene odporúčajú," tvrdí Adam Durčák, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

V kabelke by ste napriek tomu nohavičky mali mať. Napríklad po letnej búrke môže teplota klesnúť o 10 aj viac stupňov a pri takomto ochladení by ste mohli bez nohavičiek vcelku ľahko odspodu nachladnúť. V prašnom prostredí tiež chodenie naostro nie je rozumné. Spoznajte 7 zaujímavostí, ktoré ste možno o nohavičkách netušili.

1. Ste taká, akú farbu pod šatami rada nosíte

Preferencia farby spodnej bielizne môže všeličo napovedať o vašej osobnosti. "Čierna bielizeň vraj odkazuje na vlastnosti ako praktickosť, odvahu či ambicióznosť. Biela symbolizuje prirodzenosť, sebavedomie, rozvážnosť a citlivosť, modrá zase tajuplnosť, kreativitu a milú povahu. Žltá je spájaná s optimizmom, láskyplnosťou a dobrodružným duchom, zelená s nenútenosťou a nezávislosťou. Červená spodnú bielizeň napovedá o nezbednosti, pojašenosti a veľkej životnej energii, "opisuje Adam Durčák.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac

Zuby mám zrazu veľmi citlivé na studené. Môže to byť niečo vážnejšie?

Zvýšenú citlivosť zubov na studené môžu spôsobovať odhalené zubné krčky. Odkrýva sa citlivé zubné tkanivo krčka, ktoré býva bežne prekryté ďasnom. Za týmto stavom sa môže skrývať niekoľko príčin – napríklad nesprávna technika čistenia zubov, zápal ďasien a parodontitída, nevyhovujúca pozícia zubov, ale aj prirodzené starnutie spojené s atrofiou ďasien. Poraďte sa so zubným lekárom, ktorý vám komplexne skontroluje stav chrupu a ďasien. Ak potvrdí, že ide o odhalené zubné krčky, má, v závislosti od príčiny, rôzne možnosti, ako postupovať. Môže krčky napríklad prekryť výplňovým materiálom alebo sa pokúsiť ďasná vrátiť do pôvodnej polohy chirurgickým zákrokom. Na samotnú citlivosť zubov pomáhajú špeciálne zubné pasty alebo ambulantné prípravky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor