MENU
rodina-a-tehotenstvo

7 večerných rituálov, ktoré vylepšia každý vzťah. Ktorý z nich robíte?

Happy,Couple,Is,Lying,In,Bed,Together.,Enjoying,The,Company
Rodina a tehotenstvo

7 večerných rituálov, ktoré vylepšia každý vzťah. Ktorý z nich robíte?

Vliezť si do postele, zhasnete a otočiť sa partnerovi chrbtom? Ak chcete mať spokojný vzťah, takto by ste zaspávať určite nemali.

Ak chete mať s partnerom šťastný a harmonický vzťah, nie je to samozrejmosť, ale treba na tom pravidelne pracovať. Pomôcť môžu aj malé večerné rituály, ktoré si spoločne vytvoríte. Sú doslova balzam pre dušu i váš vzťah. Prinášame tipy na niektoré z nich:

1. Choďte spať spoločne

Vy ste už pod perinou zatiaľ čo vaša polovička ešte pozerá televíziu? Dajte si pozor, aby sa takýto scenár nestal vo vašom vzťahu pravidlom. Práve spoločné zaspávanie jeden vedľa druhého zvyšuje intimitu a nedá sa ničím iným nahradiť. Nemusíte každý deň zaspávať v objatí, dôležitý je pocit, že váš partner je jednoducho po vašom boku.

Anketa
Aký je váš rituál pred spaním?
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor