MENU
rodina-a-tehotenstvo

7 večerných rituálov, ktoré vylepšia každý vzťah. Ktorý z nich robíte?

Happy,Couple,Is,Lying,In,Bed,Together.,Enjoying,The,Company
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

7 večerných rituálov, ktoré vylepšia každý vzťah. Ktorý z nich robíte?

Vliezť si do postele, zhasnete a otočiť sa partnerovi chrbtom? Ak chcete mať spokojný vzťah, takto by ste zaspávať určite nemali.

Ak chete mať s partnerom šťastný a harmonický vzťah, nie je to samozrejmosť, ale treba na tom pravidelne pracovať. Pomôcť môžu aj malé večerné rituály, ktoré si spoločne vytvoríte. Sú doslova balzam pre dušu i váš vzťah. Prinášame tipy na niektoré z nich:

1. Choďte spať spoločne

Vy ste už pod perinou zatiaľ čo vaša polovička ešte pozerá televíziu? Dajte si pozor, aby sa takýto scenár nestal vo vašom vzťahu pravidlom. Práve spoločné zaspávanie jeden vedľa druhého zvyšuje intimitu a nedá sa ničím iným nahradiť. Nemusíte každý deň zaspávať v objatí, dôležitý je pocit, že váš partner je jednoducho po vašom boku.

Anketa
Aký je váš rituál pred spaním?
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor