MENU
rodina-a-tehotenstvo

6 varovných signálov, že máte dočinenia s toxickou osobou

Girl,Avoiding,Meeting,Toxic,Friend,Girl,Ignoring,Her,Greeting,Walking
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

6 varovných signálov, že máte dočinenia s toxickou osobou

Denne prichádzate do kontaktu s mnohými typmi ľudí. S niektorými si rozumiete, stretávate sa a je vám s nimi dobre. Ale možno poznáte aj takých, ktorí vo vás vyvolávajú negatívne emócie a úzkosť. Ako ich odhalíte?

Počas svojho života spoznávate veľa ľudí s rôznymi povahovými črtami, medzi ktorými sú vaši priatelia, známi, kolegovia a rodina. Na druhej strane, asi každý z vás mal alebo má skúsenosť s konfliktnou osobou, ktorá vás vyslovene oberá o energiu a znepríjemňuje život. Môže sa zdať, že takíto ľudia to robia neúmyselne, ale opak je pravdou.

Toxickí ľudia 

S konfliktnou osobou sa môžete stretnúť aj v práci.S konfliktnou osobou sa môžete stretnúť aj v práci.
S konfliktnou osobou sa môžete stretnúť aj v práci.
Zdroj: Shutterstock

Toxické osoby ostatných svojim správaním a manipulovaním traumatizujú a spôsobujú psychické a dokonca až fyzické utrpenie. Vnášajú do života negativitu, pochybnosti, znepokojenie a obavy. Im to spôsobuje radosť a potešenie, že vo vás vyvolali rozčúlenie, vám naopak stres. Svojim správaním chcú upútať a stiahnuť na seba pozornosť. Vedie to k vyčerpaniu ich samotných ale aj vás.

Za ich správaním sa môže ukrývať viacero faktorov. Niektorí sa svojím toxickým správaním vyrovnávajú s traumami, hnevom alebo životným neúspechom. Nejde o duševnú poruchu, ale často sa spája so psychickými problémami, najmä poruchami osobnosti, ako je narcizmus. Sú to egoistickí, falošní, ľahostajní a majetnícki ľudia, čo vás využívajú a nerešpektujú. 

Vaše správanie v spoločnosti toxických ľudí môže byť sprevádzané typickými prejavmi. 

6 varovných signálov

  1. V ich prítomnosti sa cítite nekomfortne a nervózne.
  2. Ak ste s nimi, máte zo seba zlý pocit.
  3. Musíte sa brániť a obhajovať svoje činy.
  4. Manipulujú s vami. Snažia sa vás zatiahnuť do niečoho, o čom vy nie ste presvedčení a utvrdzujú vás, že len oni majú pravdu a vás podceňujú.
  5. Ste zmätení ich správaním, lebo často menia názory.
  6. Máte pocit, že si zaslúžite ospravedlnenie, ktoré nikdy nepríde.

Aké sú typické črty toxickej osoby, sa dočítate na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor