MENU
rodina-a-tehotenstvo

Vo vzťahu dlho nevydržia: 6 typov, od ktorých ruky rýchlo preč

Couple,With,Problems,Having,Disagreement,In,Bed.,Frustrated,Couple,Arguing
Rodina a tehotenstvo

Vo vzťahu dlho nevydržia: 6 typov, od ktorých ruky rýchlo preč

Hľadáte dlhodobý vzťah? Potom si dajte veľký pozor na tieto typy.

Láska býva slepá a ak ste sa aj vy niekedy zaľúbili do nesprávneho človeka, viete o čom hovoríme. Pri výbere dlhodobého partnera je dôležité zložiť si ružove okuliare. S ktorými typmi sa do vzťahu radšej ani nikdy nepoúšťať? 

1. Osamelý vlk

Mladí ľudia v reštauráciiMladí ľudia v reštaurácii
Zdroj: Shutterstock

Pre tohto chlapa je dôležitejšia jeho sloboda ako večery strávené vo dvojici. Osamelý vlk sa sám usiluje o nezávislosť a dobrodružstvo. Boja sa, že sa s niekým až príliš zblíži a príde tak o svoj priestor. Obávva sa, že ich partner bude obmedzovať, a emočne záväzný vzťah považujú za drastický. Výsledok: takýto muž má len krátkodobé vzťahy, ktoré sa zvyčajne náhle skončia krátko po zamilovaní.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor