MENU
Rodina a tehotenstvo

6 trikov na oživenie vášho partnerského života. Piaty je naozaj dôležitý!

2. Zabávajte sa!

2. Zabávajte sa!
Čím viac máte radosť a zábavy, tým viac zamilujete. Akonáhle páry dospejú k tomu, že to spolu myslia vážne, začínajú aj vážne žiť: vezmú si hypotéku, majú deti... Vzťah prechádza zo „zábavného“ na „funkčný“. A dvojica sa prestáva sústrediť sa na vzťah ako taký a začína sa sústrediť na prácu a peniaze. Rutina však vzťah zabíja! Preto si naplánujte aspoň dve nové aktivity, ktoré môžete robiť spoločne v rámci každého mesiaca: divadlo, show, skúšanie nových reštaurácií, sledovanie filmov, výlet,... 2. Zabávajte sa!
Čím viac máte radosť a zábavy, tým viac zamilujete. Akonáhle páry dospejú k tomu, že to spolu myslia vážne, začínajú aj vážne žiť: vezmú si hypotéku, majú deti... Vzťah prechádza zo „zábavného“ na „funkčný“. A dvojica sa prestáva sústrediť sa na vzťah ako taký a začína sa sústrediť na prácu a peniaze. Rutina však vzťah zabíja! Preto si naplánujte aspoň dve nové aktivity, ktoré môžete robiť spoločne v rámci každého mesiaca: divadlo, show, skúšanie nových reštaurácií, sledovanie filmov, výlet,... 
2. Zabávajte sa! Čím viac máte radosť a zábavy, tým viac zamilujete. Akonáhle páry dospejú k tomu, že to spolu myslia vážne, začínajú aj vážne žiť: vezmú si hypotéku, majú deti... Vzťah prechádza zo „zábavného“ na „funkčný“. A dvojica sa prestáva sústrediť sa na vzťah ako taký a začína sa sústrediť na prácu a peniaze. Rutina však vzťah zabíja! Preto si naplánujte aspoň dve nové aktivity, ktoré môžete robiť spoločne v rámci každého mesiaca: divadlo, show, skúšanie nových reštaurácií, sledovanie filmov, výlet,... 
Zdroj: Shutterstock.com

Čím viac máte radosti a zábavy, tým viac sa zamilujete. Akonáhle páry dospejú k tomu, že to spolu myslia vážne, začínajú aj vážne žiť: vezmú si hypotéku, majú deti... Vzťah prechádza zo „zábavného“ na „funkčný“. A dvojica sa prestáva sústrediť sa na vzťah ako taký a začína sa sústrediť na prácu a peniaze. Rutina však vzťah zabíja! Preto si naplánujte aspoň dve nové aktivity, ktoré môžete robiť spoločne v rámci každého mesiaca: divadlo, show, skúšanie nových reštaurácií, sledovanie filmov, výlet,... 

Panenskú blanu sex nezničí! Klitoris je obrovský orgán. Čo ďalšie mýty o ženskom tele?​

SPÄŤ
2/6
ĎALEJ

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Pri hryzení jedla ma bolí zub, inak nie. Treba to riešiť?

Zub môže bolieť na záhryz z troch príčin.

1. Prvou je zápal tkanív okolo hrotu koreňa z dôvodu infekcie šíriacej sa z vnútra zuba. Ide teda o neošetrené, alebo zle ošetrené mŕtve zuby, vnútri ktorých sa množia baktérie. Tie sa uvoľňujú do okolitej kosti, v ktorej sa rozvíja infekcia. Keď na takýto zub zahryznete, zub narazí hrotom koreňa do podráždenej kosti, čo vyvolá bolesť. Riešením je koreňová liečba (tzv.endodontické ošetrenie), v krajných prípadoch extrakcia zuba.

2. Druhou príčinou je náhryzovej bolesti je preťaženie zuba. Dôvodom býva čerstvo zhotovená výplň alebo korunka, ktorá pri záhryze predčasne naráža do oproti stojaceho zuba. Ľudovo sa tomu hovorí, že výplň je "vysoká". Zábrusom sa korunka alebo výplň zníži a problémy pominú. Iným dôvodom na preťaženie zuba môže byť nočné zatínanie, prípadne nasadenie strojčeka na posun zubov.

3. Treťou príčinou je prasklina skloviny alebo časti zuba, ktorá sa objavuje najmä vedľa väčších amalgámových výplní. V takomto prípade je nutné prasknutú časť zuba znížiť a výplň prerobiť.

Je zjavné, že ani jednu z príčin neviete riešiť svojpomocne a je preto vhodné obrátiť sa na zubného lekára.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Dcérka nechce nosiť rúško, neviem ako ju presvedčiť

Rúška, či obdobnú ochranu tváre, nemusia nosiť iba deti mladšie ako dva roky. Skúste si spolu ušiť rúško s detským motívom, ktoré sa dieťaťu bude páčiť. Naučte sa riekanku: „Dve gumičky za ušká, noštek, ústa do rúška“. Deti sa rúško naučia tolerovať úplne v pohode, nevnímajú ho ako problém, keď vidia, že to nevnímajú ako problém rodičia.  Zo začiatku sa tomu detičky možno budú brániť, ale treba im vysvetliť, že ho majú preto, aby neochoreli. Buďte deťom príkladom a vzorom v zodpovednom správaní. Vysvetlite a komunikujte s dieťaťom o aktuálnom dianí primerane jeho veku.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia