MENU
rodina-a-tehotenstvo

6 tipov ako sa starať o dekolt. Výber podprsenky nepodceňujte

O prsia sa treba starať celoročne.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

6 tipov ako sa starať o dekolt. Výber podprsenky nepodceňujte

O zdravie pŕs by sme sa mali starať celoročne. Dámy, viete, na čo by ste nemali zabúdať?

Každá žena si počas leta rada dá na seba módny kúskok, ktorým svetu a slnku odhalí o čosi viac pokožky. Okrem nôh sú to bezpochyby aj prsia, na ktoré by ste mali myslieť - a to nielen v lete. Kvalitný opaľovací krém by mal byť samozrejmsťou, no pri starostlivosť o prsia je dobré pripomenúť si ešte pár dôležitých vecí.

1. Nezabúdajte hydratovať

Po opaľovaní nezabúdajte ani na hydratáciu.Po opaľovaní nezabúdajte ani na hydratáciu.
Po opaľovaní nezabúdajte ani na hydratáciu.
Zdroj: Shutterstock

Aj prsiam totiž môžeme poskytnúť správnu starostlivosť. Pred slnkom ich musíme chrániť krémom so správnym UV faktorom, po opaľovaní zase hydratovať. Na hydratáciu ženy často zabúdajú. Aj keď by sme prsiam mali venovať rovnakú starostlivosť ako napríklad svojej tvári.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor