MENU
rodina-a-tehotenstvo

5 varovných signálov citovej nevery: Nepočúvajte slová, všimnite si ruky

Man,With,Guitar,Hugging,His,Boho,Gypsy,Woman,Closeup,In
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

5 varovných signálov citovej nevery: Nepočúvajte slová, všimnite si ruky

Kde začína a končí nevinný flirt? Charakteristické znaky prezradia, že to vaša polovička už prepálila.

Je nevera, ak sa obzrie za inou? Keď si s inou „iba" píše? Alebo až keď vás podvedie až fyzicky? Online svet podstatne rozšíril možnosti, ako možno svojej polovičke zahnúť. Váš partner môže byť pokojne stále s vami a večer doma v papučiach, no toto alibi mu nestačí. Ako spoznať, že hoci spí s vami, myslí na inú? 

Stále väčšiu popularitu získava citová nevera, ktorá je zväčša bez dôkazov, nepriznaná a len málokedy odhalená. Zrada nezahŕňa sex, ale nepatričnú pozornosť či citovú blízkosť, ktorá by mala byť vyhradená pre partnera. 

Prečo podvádzajú muži a prečo ženy

Muži podvádzajú z nudy alebo zo strachu z intimity. Ženy kvôli osamelosti a túžbe po intimite. Zovšeobecniť sa to samozrejme nedá. Pre ženy je však oveľa náročnejšie udržiavať čisto sexuálny vzťah – ak je naozaj dobrý, prichádza citové zaangažovanie. Na druhej strane, hoci si muži namýšľajú, že dokážu mať milenku bez citového zaangažovania, nie je to úplne tak.

Od citovej zaangažovanosti môže byť len krok k tej sexuálnej. Kedy zbystriť pozornosť? To, že sa čosi deje, spravidla vycítite. Ak si nie ste istí, odborníci radia všímať si najmä päť základných príznakov. Ktoré to sú? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor