MENU
rodina-a-tehotenstvo

5 varovných signálov citovej nevery: Nepočúvajte slová, všimnite si ruky

Man,With,Guitar,Hugging,His,Boho,Gypsy,Woman,Closeup,In
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

5 varovných signálov citovej nevery: Nepočúvajte slová, všimnite si ruky

Kde začína a končí nevinný flirt? Charakteristické znaky prezradia, že to vaša polovička už prepálila.

Je nevera, ak sa obzrie za inou? Keď si s inou „iba" píše? Alebo až keď vás podvedie až fyzicky? Online svet podstatne rozšíril možnosti, ako možno svojej polovičke zahnúť. Váš partner môže byť pokojne stále s vami a večer doma v papučiach, no toto alibi mu nestačí. Ako spoznať, že hoci spí s vami, myslí na inú? 

Stále väčšiu popularitu získava citová nevera, ktorá je zväčša bez dôkazov, nepriznaná a len málokedy odhalená. Zrada nezahŕňa sex, ale nepatričnú pozornosť či citovú blízkosť, ktorá by mala byť vyhradená pre partnera. 

Prečo podvádzajú muži a prečo ženy

Muži podvádzajú z nudy alebo zo strachu z intimity. Ženy kvôli osamelosti a túžbe po intimite. Zovšeobecniť sa to samozrejme nedá. Pre ženy je však oveľa náročnejšie udržiavať čisto sexuálny vzťah – ak je naozaj dobrý, prichádza citové zaangažovanie. Na druhej strane, hoci si muži namýšľajú, že dokážu mať milenku bez citového zaangažovania, nie je to úplne tak.

Od citovej zaangažovanosti môže byť len krok k tej sexuálnej. Kedy zbystriť pozornosť? To, že sa čosi deje, spravidla vycítite. Ak si nie ste istí, odborníci radia všímať si najmä päť základných príznakov. Ktoré to sú? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor