MENU
rodina-a-tehotenstvo

4 tajomstvá naozaj šťastného vzťahu. Čo si treba všímať?

Close-up,Of,Happy,Couple,Is,Lying,In,Bed,Together.,Enjoying
Rodina a tehotenstvo

4 tajomstvá naozaj šťastného vzťahu. Čo si treba všímať?

Ak chcete, aby mal váš vzťah dlhú budúcnosť, nezabudnite na 4 jednoduché kroky.

Našli ste si partnera, s ktorým máte podobné osobnostné vlastnosti? Alebo vás priťahuje pravý opak? Vedci sa pozreli na to, čo môže najviac ovplyvniť budovanie pevného a šťastného vzťahu. 

Finančná sféra

Young,Couple,Is,Saving,Money,For,Their,New,Home.Young,Couple,Is,Saving,Money,For,Their,New,Home.
Zdroj: Shutterstock

Štúdia z Univerzity v Michigane, do ktorej sa zapojilo viac ako 1000 párov, ukázala, že vo finančnej oblasti si je dobré nájsť spriaznenú dušu. Ak majú zamilovaní opačný pohľad na míňania peňazí, v dlhodobom horizonte môžu očakávať viac konfliktov kvôli financiám, ale aj nižšiu spokojnosť v partnerstve, zistili vedci.

„Človek, ktorý rád míňa peniaze má síce spolu s rovnako založeným partnerom väčší dlh, napriek tomu je šťastnejší, ako s polovičkou s úplne opačným názorom k financiam. Je málo pravdepodobné, že takýto človek sa bude hádať o peniazoch s druhým míňajúcim,“ povedal za výskumný tím profesor Scott Rick z University of Michigan's Ross School of Business.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor