MENU
rodina-a-tehotenstvo

4 tajomstvá naozaj šťastného vzťahu. Čo si treba všímať?

Close-up,Of,Happy,Couple,Is,Lying,In,Bed,Together.,Enjoying
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

4 tajomstvá naozaj šťastného vzťahu. Čo si treba všímať?

Ak chcete, aby mal váš vzťah dlhú budúcnosť, nezabudnite na 4 jednoduché kroky.

Našli ste si partnera, s ktorým máte podobné osobnostné vlastnosti? Alebo vás priťahuje pravý opak? Vedci sa pozreli na to, čo môže najviac ovplyvniť budovanie pevného a šťastného vzťahu. 

Finančná sféra

Young,Couple,Is,Saving,Money,For,Their,New,Home.Young,Couple,Is,Saving,Money,For,Their,New,Home.
Zdroj: Shutterstock

Štúdia z Univerzity v Michigane, do ktorej sa zapojilo viac ako 1000 párov, ukázala, že vo finančnej oblasti si je dobré nájsť spriaznenú dušu. Ak majú zamilovaní opačný pohľad na míňania peňazí, v dlhodobom horizonte môžu očakávať viac konfliktov kvôli financiám, ale aj nižšiu spokojnosť v partnerstve, zistili vedci.

„Človek, ktorý rád míňa peniaze má síce spolu s rovnako založeným partnerom väčší dlh, napriek tomu je šťastnejší, ako s polovičkou s úplne opačným názorom k financiam. Je málo pravdepodobné, že takýto človek sa bude hádať o peniazoch s druhým míňajúcim,“ povedal za výskumný tím profesor Scott Rick z University of Michigan's Ross School of Business.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor