MENU
rodina-a-tehotenstvo

11 najväčších mýtov o ženskom zdraví. Dámy, ktorým ste verili?

Middle,Aged,Woman,Looking,At,Wrinkles,In,Mirror.,Plastic,Surgery
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

11 najväčších mýtov o ženskom zdraví. Dámy, ktorým ste verili?

Svet internetu je plný hoaxov o zdraví, z ktorých mnohé sa stanú dokonca tak opakované, že ich považujeme za pravdivé. Pozrite sa na tie najčastejšie mýty o ženskom zdraví.

Cvičenie „brušákov“ vyformuje tehličky

Mylná predstava, ktorej podľahne mnoho žien. A pri nesprávnom prevedení cviku si namiesto tehličiek dokatujú chrbticu. Pevné brušné svaly sú síce prevenciou pred bolesťami krížov, ale ak ide o tehličky, sklápačkami to nepôjde. Je potrebné mať 20 a menej % tuku v tele. Potom sa začnú rysovať samé.Shutterstock

VIDEOtip: 

Článok pokračuje na ďalšej strane... 

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor