MENU
Poradňa zdravia

Prírodná liečba vysokého tlaku. Je vhodný pestrec mariánsky?

Liečim sa na vysoký tlak a nemám jasno v pití čaju z pestreca mariánskeho. Nakoľko sú na jeho užívanie nejednotné názory.

Pestrec mariánsky možno užívať vo forme čaju, kvapiek, olejov, tabliet alebo tinktúry. Je známy najmä svojimi priaznivými účinkami na pečeň, no jeho užívanie spolu s úpravou životosprávy, môže pomôcť pri znižovaní „zlého“ LDL cholesterolu. V ľudskom tele dokáže pozitívne ovplyvňovať aj hladinu krvného cukru.

Pestrec je najlepšie prijímať nalačno, kedy je vstrebávanie najefektívnejšie. Liek, ktorý sa získava z plodu ostropestreca mariánskeho, nevykazuje žiadne známe liekové interakcie. Samotná rastlinná droga môže mierne zvyšovať krvný tlak, a preto sa odporúča začínať nízkymi dávkami a tie postupne zvyšovať. V období užívania je vhodné si častejšie merať krvný tlak. Pokiaľ by tlak „skákal“, ostropestrec je potrebné prestať užívať.

V prípade znižovania tlaku, odporúčam kontaktovať lekára, ktorá môže pristúpiť k úprave dávkovania liekov. Nie je tiež vylúčené, že užívanie pestreca mariánskeho, neovplyvní krvný tlak vôbec.   

..
.
Zdroj: Dr.Max
doktor

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku

Video