MENU

Súvisiace témy

Poradňa zdravia

Prečo ma kríže nezačnú bolieť hneď po väčšej fyzickej námahe?

Zaujímalo by ma, prečo ma kríže nezačnú bolieť hneď po väčšej fyzickej námahe, napríklad po zbere jahôd, po práci v záhradke alebo po neprimerane náročnom cvičení, ale až dva, tri dni. Aj keď ma ofúkne prievan, pocítim bolesť v krčnej chrbtici a v lopatkách až s časovým odstupom. Potom sa mi ťažko hľadá príčina bolesti a možnosť v budúcnosti sa jej vyhnúť.

Ľudské telo je nastavené tak, aby odolávalo rôznym ochoreniam spúšťaním obranných mechanizmov. Vďaka dobrej imunite nemusí každý ochorieť na chrípku či iné infekčné ochorenie. Podobné je to aj s pohybovým aparátom. Každý z nás má inú toleranciu na fyzickú záťaž či cvičenie, preto aj reakcie na ne sú veľmi individuálne. Dôležitým faktorom je aj aktuálny klinický nález chrbtice, od ktorého tiež závisí, či sa už vyčerpali kompenzačné mechanizmy a objaví sa bolesť, ktorá signalizuje, že niečo nie je v poriadku.

Predpokladám, že u vás už nastali nejaké zmeny na chrbtici a preto vás trápia problémy po záťaži. Keďže nemám bližšie údaje o vašom veku a zdravotnom stave, môžem vám len všeobecne odporučiť odborné vyšetrenie. Po ňom by mala nasledovať eliminácia rizikových a spúšťacích faktorov, ktoré vás znepokojujú, prípadne preliečenie a rehabilitácia.

doktor

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku

Video