MENU
Poradňa zdravia

Mám silné bolesti žalúdka. Môžu to byť žlčníkové kamene?

Často mám silné bolesti žalúdka, môžem jesť len potraviny, ktoré ho nedráždia. Lieky mi nepomáhajú, dokonca som viac ráz skončil na infúziách na pohotovosti. Absolvoval som niekoľko vyšetrení, lekár tvrdí, že žalúdok je v poriadku. Môžu byť za mojimi problémami žlčníkové kamene?

Z vášho opisu nie je možné bližšie posúdiť, o aký druh bolestí ide, aký je váš aktuálny zdravotný stav, ani či máte iné ochorenia. Píšete, že ste boli aj na pohotovosti. Predpokladám, že vám tam robili ultrazvukové vyšetrenie brucha, na základe ktorého sa okrem iného dá zistiť aj to, či za vaše ťažkosti môžu žlčníkové kamene. Tie sa prejavujú bolesťou v nadbruší najmä po ťažšom jedle, niekedy sú také silné, že majú charakter koliky. Ďalšími príznakmi môže byť nechutenstvo, zvracanie, nadúvanie a iné nešpecifické ťažkosti.

Najlepšou diagnostickou metódou pri vyšetrovaní žlčníka je sonografia. V prípade, že sonografické, teda ultrazvukové vyšetrenie potvrdí nález žlčových kameňov, je namieste uvažovať o operačnom odstránení žlčníka – klasickou alebo laparoskopickou metódou.

doktor

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku

Video