MENU
novinky-a-odbornici

Pomôže cievam, vylepší cukor: Toto robte cez víkend inak, ešte aj schudnete

Trojdňový víkend pomôže proti cukrovke, ochoreniam ciev i poruchám spánku.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Novinky a odborníci

Pomôže cievam, vylepší cukor: Toto robte cez víkend inak, ešte aj schudnete

Nie všetky aktivity na ceste k dlhšiemu životu, lepšiemu zdraviu a krajšej postave musia bolieť. Táto zmena vás mimoriadne poteší.

Ako ste strávili víkend? Podľa vedcov by každý z nás v záujme dlhšieho a zdravšieho života mal počas voľných dní spraviť jednu dôležitú zmenu. Nejde o nič náročné, práve naopak.

Výskumníci z Univerzity Južnej Austrálie počas 13-mesačného obdobia štúdie zistili, že sledovaní ľudia si spravidla zobrali v priemere dve až tri dovolenky, pričom každá trvala približne 12 dní. Najčastejším typom dovolenky bola „rekreácia v prírode" (35 %), nasledovali „rodinné/spoločenské podujatia" (31 %), „oddych a relaxácia" (17 %) a „nevoľnočasové aktivity", ako napríklad starostlivosť o iných alebo rekonštrukcia domu (17 %), píše ScienceDaily.

Z údajov však vyplynul jeden dôležitý ukazovateľ, ktorý vás možno nad voľnom prinúti uvažovať trocha inak. Čo presne vedci zistili? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor