MENU
novinky-a-odbornici

Ženy na love mužov, svet ovládol vabbing. Neohrozuje zdravie?

Či dokáže človek zachytiť feromóny nie je isté, ale sú aj iné signály.
Zdroj: Shutterstock
Novinky a odborníci

Ženy na love mužov, svet ovládol vabbing. Neohrozuje zdravie?

Lekári a odborníci na sex sa zamýšľajú nad najnovším divokým trendom, kedy ženy s pomocou "tajného" afrodiziaka lákajú mužov. Je dobrý nápad prevádzkovať vabbing?

Sociálne siete odštartovali šialenstvo, vďaka ktorému údajne chlapi padajú do mdlôb zo žien, ktoré vedia, ako na to.

Omámite mužov tajnou zbraňou?

TikTokerka Mandy Lee ako prvá priniesla vabbing na sociálne siete, ale v súčasnosti čoraz viac žien popisuje príbehy, ako im muži padajú k nohám vďaka netradičnej metóde zvádzania. Ďalšia TikTokerka a YouTuberka Palesa Moon vo videu vysvetľuje, ako táto stratégia perfektne zaúčinkovala pri rande naslepo, zatiaľ čo ďalšia influencerka tvrdí, že jej muži vďaka vabbingu kupujú darčeky a zasypávajú ju komplimentmi. Podľa lekárov ale nemusí ísť o úplne neškodnú záležitosť.

O čo teda ide a môže byť pravda, že to tak skvelo funguje?

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zápal a hnis po tetovaní? Návšteva odborníka je na mieste

Nepíšete, aké veľké je tetovanie, akou metódou a akými chemikáliami vám ho spravili, ani a za aký čas sa dostavil  zápal a hnisanie. Neviem, či neprichádzate v práci alebo inde do styku s chemikáliami, mechanickým dráždením, nečistotami.

Môže ísť o infekciu zanesenú priamo pri tetovaní alebo pri nesprávnom ošetrovaní a následnom domácom zanesení infekcie. Samozrejme, nedá sa vylúčiť ani možná alergia na použitú farbu pri tetovaní. Odporúčam vám navštíviť čo najskôr dermatológa.

čítať viac

Čo znamenajú výsledky môjho gynekologického vyšetrenia?

Z uvedených informácii by som doporučila superkonziliárne ultrazvukové vyšetrenie a tiež by som zvážila MRI malej panvy.

Pri zvýšenom ROMA indexe, je potrebná obozretnosť, nakoľko môžu znamenať aj abnormálne zmeny v bunkách.

Povieme si o tom niečo bližšie. Onkomarkery sú substancie prítomné v tele, ktoré sú produkované nádorovými bunkami alebo aj bežnými bunkami organizmu ako reakcia na prítomnosť nádoru. Vznikajú v dôsledku vzniku a vývoja malígneho procesu. Ak je hodnota onkomarkerov nízka, nie vždy to zaručuje neprítomnosť nádorových zien . Vo všeobecnosti však platí, že pri benígnom ochorení sú zýšené koncentrácie onkomarkera len prechodné, naopak pri malígnych stavoch dlhodobejšie alebo stúpajú. Tu je dôležitou premonnou čas, ten je prognostickým ukazovateľom v priebehu ktorého sa koncentrácia markera zdvojnásobí.

HE4 je Humánny epididymálny proteín 4, ktorý sa vylučuje do krvi a patrí do skupiny proteínov s najvyššou senzitívnosťou na detekciu ovariálneho karcinómu v porovnaní s inými markermi, a to predovšetkým v štádiu I.

ROMA index nám signalizuje riziko prítomnosti epiteliálneho ovariálneho karcinómu.  Ide o algoritmus, ktorý vychádza z hodnôt HE4 a CA 125. Keďže u Vás  bol zvýšený HE4 automaticky to koreluje s vyšším Roma indexom. Celkovo sa tieto hodnoty u nás posudzujú na základe menopauzálneho stavu ženy a to nasledovne:

Premenopauzálne ženy:
ROMA > 11,4%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 11,4%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

Postmenopauzálne ženy:
ROMA > 30%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 30%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor