MENU
novinky-a-odbornici

Veľký čínsky horoskop zdravia 2023! Drakov potrápi nespavosť, Opice depresia

22. januára sa začal čínsky nový rok Králika a potrvá do 9. februára 2024.
Zdroj: Shutterstock
Novinky a odborníci

Veľký čínsky horoskop zdravia 2023! Drakov potrápi nespavosť, Opice depresia

Lunárny nový rok sa v Ázii začal v nedeľu 22. januára a potrvá do 9. februára 2024. Sprevádzali ho veľké oslavy.

V čínskej kultúre Králiky predstavujú mesiac. Niektorí hovoria, že je to preto, že tiene mesiaca pripomínajú králika. Iní hovoria, že je to kvôli jeho čistým vlastnostiam. 

Oslavy čínskeho nového roka 2023 v Shanghai.Oslavy čínskeho nového roka 2023 v Shanghai.
Oslavy čínskeho nového roka 2023 v Shanghai.
Zdroj: Shutterstock

Čínsky zverokruh je rovnako rozdelený na 12 znamení. Tie sa ale neurčujú podľa mesiaca narodenia, ale podľa roku. Znamenia sa striedajú v 12-ročných cykloch. V čínskej teórii piatich prvkov je ešte každé znamenie zverokruhu spojené s jedným z piatich prvkov: zlato (kov), drevo, voda, oheň a zem. 

Napríklad vodný Králik prichádza raz za 60-ročný cyklus. Predpokladá sa, že o vlastnostiach človeka rozhoduje zvieracie znamenie a živel v roku narodenia. To znamená, že existuje päť druhov Králikov, z ktorých každý má iné vlastnosti.

Vodný Králik je charakterizovaný takto: V mladosti má finančné ťažkosti, ale dokáže zvrátiť nešťastné udalosti. V staršom veku musí zase financie vynakladať na zachovanie svojej dlhovekosti.

Tohto roku sa 22. januára začal rok vodného Králika a potrvá do 9. februára 2024.

A takto sa bude dariť všetkým znameniam tohto roku v zdravotnej oblasti ►►►

Pokračovať Ďalej (1/13)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor