MENU
novinky-a-odbornici

Svätomariánska púť ako zdroj sebapoznania

Ilustračná foto
Novinky a odborníci

Svätomariánska púť ako zdroj sebapoznania

Svätomariánska púť ponúka dobrodružnú cestu za (s)poznávaním. Objavujte na nej krásy slovensko-poľského pohraničia a odhaľujte pri tom prekážky, ktoré vám bránia v pocite naplnenia. Táto úžasná púť vám môže poodhaliť to, po čom „celú večnosť“ túži vaše srdce i vaša duša.

Mariánska cesta zahŕňa 55 objektov na poľskej a 58 na slovenskej strane, pričom nekladie dôraz iba na náboženské aspekty tohto regiónu, ale aj na jeho prírodné a kultúrne dedičstvo. Púť, ktorá citlivo spája výnimočné miesta východného Slovenska, na ktorých môžete objaviť nepoznané a priblížiť sa k tomu, čo na svojej osobnej ceste hľadáte. Svätomariánska púť, ak sa rozhodnete zdolať ju s otvoreným srdcom, vám sprostredkuje skutočnú Božiu prítomnosť a odhalí veľkosť vašej viery.

Ilustračná fotoIlustračná foto
Ilustračná foto
Zdroj: Interreg Poľsko-Slovensko

Stíšte svoje srdce a dýchajte čaro hlavných pútnických miest. Mariánska hora pri Levoči, Hora Zvir pri Litmanovej, Gaboltov a Ľutina sú miesta s hmatateľnou Božou prítomnosťou, kde môžete nájsť odpovede na svoje otázky. Táto cesta vám okrem nezabudnuteľných zážitkov prinesie aj plnú hrsť radostí, ale aj odpovedí na mnohé vaše otázky.

Svätomariánska púť („Svetlo z východu“) chce pre svojich návštevníkov vyzdvihnúť kultúrne, prírodné, historické, spoločenské a duchovné hodnoty slovanského národa vzťahujúce sa k posolstvu a mariánskym tradíciám. Viac sa dozviete na www.svatomarianskaput.sk.

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko.

Ilustračná fotoIlustračná foto
Ilustračná foto
Zdroj: Interreg Poľsko-Slovensko

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor