MENU
novinky-a-odbornici

Dajte si hneď ráno: Prekvapivá vec proti cholesterolu, ustráži aj kilá

Syry pomáhajú znížiť tlak, cholesterol aj s chudnutím.
Zdroj: Shutterstock
Novinky a odborníci

Dajte si hneď ráno: Prekvapivá vec proti cholesterolu, ustráži aj kilá

Túto bielu potravinu môžete jesť dosýta, aj keď ste si doteraz mysleli niečo iné.

S pribúdajúcimi centimetrami v páse a kilami na váhe si možno začínate vstupovať do svedomia a snažíte sa upraviť stravu. Mnoho ľudí ako vy má tendenciu automaticky znížiť množstvo tukov v strave. Ukázalo sa však, že nízkotučná diéta funguje práve opačne. Podľa štúdie výskumníkov z University College Dublin na základe dát 1500 dobrovoľníkov môže takáto strava viesť k zvýšeniu cholesterolu.

Znížiť nielen cholesterol, ale aj krvný tlak a hmotnosť podľa ich výsledkov uverejnených v časopise Nutrition and Diabetes by mala pomôcť jedna špeciálna potravina, ktorá sa medzi ľuďmi teší veľkej obľube. No mnohí si ju odopierajú v mylnom presvedčení, že im môže škodiť.

O akú potravinu ide a ako účinkuje na telo? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor