MENU
novinky-a-odbornici

Nesplachovať! Toto spravte po návšteve toalety, schudnete a zbavíte sa zápalu

Woman,Sitting,On,Toilet,Bowl,And,Pulling,Paper,In,Bathroom
Zdroj: Shutterstock
Novinky a odborníci

Nesplachovať! Toto spravte po návšteve toalety, schudnete a zbavíte sa zápalu

Možno sa vám to nebude úplne pozdávať, ale podľa vedcov je v tom budúcnosť liečby mnohých ochorení vrátane obezity i rakoviny.

Na toalete sa ukáže veľa. Aj to, akí ste zdraví, aké zdravotné riziká vám hrozia a koľko sa dožijete.

Ste takí starí, ako vaše črevá

Strava s vysokým obsahom cukrov, stres, antibiotiká - to všetko pridáva našim črevám roky. Súvisí to so škodlivými zmenami v črevnom mikrobióme. Ak črevnú mikroflóru nemáte vyváženú, môže to zvýšiť riziko mnohých ochorení. Poškodeniu mikrobiómu sa zrejme nedá úplne vyhnúť. Existuje však možnosť, ako tráviaci trakt vrátiť do mladšieho a zdravšieho obdobia.

Ako na to?  Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor